Konferencja naukowo-szkoleniowa „Język autyzmu”

W Instytucie Psychologii UMCS odbyła się konferencja naukowo-szkoleniowa „Język Autyzmu”, zorganizowana z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu, współtworzona przez Koło Naukowe Psychologów oraz Akademickie Centrum Wsparcia. Wydarzenie było skierowane do kadry pedagogicznej (placówki szkolno-wychowawcze z powiatu lubelskiego) oraz studentów.

W czasie konferencji w Instytucie Psychologii uruchomiony został Punkt konsultacyjny dla rodziców, w którym można było dowiedzieć się, jak monitorować przebieg rozwoju dziecka i gdzie zgłaszać się w razie wątpliwości. Można było również zasięgnąć informacji, jakie są korzyści wczesnej diagnozy oraz diagnozy osób dorosłych, a także jak wygląda proces diagnozowania zaburzeń ze spektrum autyzmu oraz adresy specjalistycznych ośrodków diagnostyczno-terapeutycznych na terenie Lublina.

Natomiast na Placu Litewskim, przed budynkiem Instytutu Psychologii, studenci psychologii rozdawali przypinki, które można nosić na znak solidarności z osobami z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Można było także otrzymać od nich ulotkę informacyjną, porozmawiać o tym, czym jest autyzm, co łączy Leo Messiego i Dana Aykroyda z autyzmem i jak być dobrym kolegą dla osoby ze spektrum autyzmu.

    Konferencje

    Data dodania
    9 kwietnia 2019