Aktualności

Koncert noworoczny – radcowie prawni i adwokaci z pomocą dla zwierząt

12 stycznia br. w samym sercu kultury studenckiej Lublina, czyli Akademickim Centrum Kultury i Mediów UMCS Chatka Żaka, odbył się charytatywny Koncert Noworoczny – radcowie prawni i adwokaci z pomocą dla zwierząt, zorganizowany przez Okręgową Izbę Radców Prawnych w Lublinie oraz Izbę Adwokacką w Lublinie, w partnerstwie z ACKiM UMCS. To szczególne wydarzenie było dla członków samorządu radcowskiego i adwokackiego doskonałą okazją do wspólnego spędzenia czasu i zjednoczenia się w tak szczytnym celu, jak pomoc zwierzętom, które o tej porze roku potrzebują nas szczególnie.

Zgromadzonych gości powitali prowadzący koncert Ewa Urbanowicz i Maciej Chorągiewicz – rzecznicy prasowi izby radcowskiej i adwokackiej, zapraszając na scenę Arkadiusza Berezę, Dziekana Rady OIRP w Lublinie i Prorektora ds. Ogólnych UMCS oraz Bartosza Przeciechowskiego, Dziekana ORA w Lublinie. Dziekani nie  ukrywali radości i dumy ze wspólnego przedsięwzięcia oraz jednocześnie złożyli wszystkim serdeczne noworoczne życzenia. Uczestników koncertu powitał również Marek Skowronek, Zastępca Dyrektora ACKiM ds. Mediów Akademickich.

Wstęp na koncert był bezpłatny, ale w zamian za udział w wydarzeniu uczestnicy przekazywali dary dla potrzebujących zwierząt. W tym roku wsparcie przekazane było Stowarzyszeniu Wolontariat Schroniska dla Psów w Nowodworze oraz Stowarzyszeniu Psy z Bronic szukają domów. Biletem wstępu na koncert były produkty i akcesoria dla zwierząt, a przedstawiciele stowarzyszeń zbierali także pieniądze do puszek. Pod opieką placówek znajdują się głównie zwierzęta w podeszłym wieku, chore lub w procesie rekonwalescencji. Wydarzenie urozmaiciła obecność reprezentantów Fundacji Epicrates, zajmującej się zwierzętami egzotycznymi, którzy opowiedzieli o opiece nad nietypowymi zwierzętami i zaprezentowali swoich podopiecznych. W przerwie koncertu prowadzący zaprosili na scenę przedstawicieli stowarzyszeń oraz fundacji, którzy opowiedzieli o swoich działaniach na rzecz zwierząt.

Po wystąpieniach odbyła się licytacja książek z dedykacjami, które podarowali specjalnie na tę okazję darczyńcy – lubelscy adwokaci Franciszek Piątkowski oraz Maksymilian Czornyj. W czasie licytacji na scenie pojawił się miły akcent, wyświetlone zostały bowiem fotografie zwierzaków, pupili prawników, których zdjęcia zostały przesłane do organizatora przez uczestników koncertu.

W ramach wydarzenia wystąpiła Lubelska Orkiestra Muzyki Rozrywkowej "FeelHarmonia". „FeelHarmonia” to wyjątkowy projekt łączący ludzi, których wspólną pasją jest muzyka. Członkami orkiestry są osoby na co dzień zajmujące się różnymi zawodami - wspólne muzykowanie oraz przebywanie ze sobą sprawia im wiele radości, chcą nieustannie się rozwijać i dzielić muzycznymi emocjami. Muzyczny repertuar zapewnił świetną zabawę i wprawił w doskonały nastrój. Można było posłuchać nie tylko świątecznych przebojów w przepięknej aranżacji i wykonaniu, ale też innych, światowych hitów muzycznych. Występ artystów wzbudził szczery zachwyt wśród uczestników wydarzenia, a prawdziwe wzruszenie wywołała jedna z solistek, Julia Romanyuk - studentka II roku jazzu i muzyki estradowej UMCS, która na koniec występu wykonała a cappella utwór pt. Dziewczyna Ukraina.

Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim uczestnikom za udział w wydarzeniu, w tym za przyniesione dary oraz wpłaty na rzecz stowarzyszeń i fundacji, a także orkiestrze oraz partnerowi koncertu - ACKiM UMCS Chatka Żaka za udostępnienie sali widowiskowej i pomoc w organizacji.

Źródło: Rzecznik prasowy OIRP w Lublinie
Fot. Bartosz Proll

    Aktualności

    Data dodania
    17 stycznia 2023