Wsparcie psychologiczne i nie tylko

zanowni Studenci, Doktoranci i Pracownicy!

Bieżąca sytuacja zmusiła nas wszystkich do przeorganizowania codziennego funkcjonowania oraz wpłynęła na relacje z najbliższymi, z którymi spędzamy czas w "niespotykanym wymiarze", jak również z innymi innymi osobami, z którymi nagle nie możemy bezpośrednio się spotkać. Dodatkowo mamy świadomość źródła tego zamieszania, a to z kolei może wywoływać poczucie zagrożenia – wszak sytuacja jest dynamiczna i niepewna.

W związku z tym zapewniamy o naszej gotowości do kontaktu z Państwem. Zapraszamy do komunikacji mailowej: punkt@poczta.umcs.lublin.pl. W wiadomości mailowej otrzymają Państwo bezpośrednie telefony do psychologów, którzy z nami współpracują lub do osób, które w danej chwili mogą pomóc.

Ponadto przypominamy, że na terenie naszego województwa można uzyskać pomoc psychologiczną w Centrum Interwencji Kryzysowej w Lublinie.

 Dyżury psychologiczne Telefonu Zaufania CIK świadczone są pod numerami:

 • 733 588 900 - całodobowy, 7 dni w tygodniu
 • 733 588 600 - czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00-19:00.

Przypominamy również, że Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Lublinie świadczy pomoc dla lubelskich seniorów: tel. 81 466 53 30, kom. 882 431 094.

Osoby starsze, samotne, z niepełnosprawnościami oraz o szczególnych potrzebach, mieszkające w Lublinie, mogą liczyć na bezpłatne dostarczenie zakupów. W sytuacji konieczności pozostania w domu pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie – przy wsparciu Straży Miejskiej – zrobią zakupy i dostarczą osobom niesamodzielnym niezbędne produkty.

Przesyłamy ciepłe pozdrowienia i wyrazy szacunku dla całej społeczności akademickiej
Zespół ds. Wsparcia Osób z Niepełnosprawnościami

  Aktualności

  Autor
  Aneta Gęba
  Data dodania
  24 marca 2020