Wizyta studyjna pracowników Instytutu Pedagogiki na Uniwersytecie w Oslo

W dniach 15-19 listopada b.r. dr hab. Teresa Parczewska i dr Beata Bednarczuk z Zakładu Dydaktyki uczestniczyły w wizycie studyjnej w OSLO AND AKERSHUS UNIVERSITY COLLEGE OF APPLED SCENCES. Wyjazd został zorganizowany w ramach programu drugiej edycji Funduszu Stypendialnego i Szkoleniowego, z zakresu funduszy EOG i norweskich.

Głównym celem projektu było nawiązanie współpracy naukowej z Uniwersytetem, poznanie rozwiązań programowych, metodycznych i organizacyjnych na wszystkich szczeblach kształcenia, nabycie dodatkowej wiedzy i umiejętności w zakresie   pracy z dzieckiem oraz jej wykorzystanie w rozwoju zawodowym i osobistym. Uczestnicy projektu  zapoznali się ze specyfiką kształcenia nauczycieli i polityką oświatową regionu oraz praktycznymi rozwiązaniami odnoszącymi się do idei zrównoważonego rozwoju. Odwiedzili kilka placówek przedszkolnych i szkolnych realizujących „edukację na zewnątrz”, aktywnie uczestniczyli w zajęciach terenowych, prowadzonych w lesie. Nabyte doświadczenia z pewnością zostaną wykorzystane do ubogacenia programu kształcenia na kierunku pedagogika, umożliwią opracowanie i realizację wspólnych projektów badawczych oraz edukacyjnych, zmierzających do podniesienia efektywności kształcenia. Uczestnicy wizyty mieli również możliwość poznania kultury norweskiej, zwiedzili wiele interesujących  miejsc i obiektów zabytkowych w Oslo, zapoznali się z historią, tradycją, zwyczajami, jak również problemami życia codziennego społeczeństwa wielokulturowego.  Wartością dodaną wizyty, jest nawiązanie kontaktów, nie tylko na polu naukowym, ale również osobistym. 

 

                                                                                                     dr hab. Teresa Parczewska

 

 

 

Autor:  dr hab. Teresa Parczewska

Od lewej: Marcela Bustos (International Academic Coordinator), dr hab. Teresa Parczewska (UMCS)

 

Autor:  dr hab. Teresa Parczewska

Dr Beata Bednarczuk (UMCS) na wyprawie terenowej z dziećmi z przedszkola  Rudshøgda Kanvas nature kindergarten

 

Autor:  dr hab. Teresa Parczewska

Od lewej: dr hab. Teresa Parczewska (UMCS), prof. Ellen Os (HiOA)

 

Autor:  dr hab. Teresa Parczewska

OSLO AND AKERSHUS UNIVERSITY COLLEGE OF APPLED SCENCES

 

Autor: dr hab. Teresa Parczewska

Od lewej: dr hab. Teresa Parczewska (UMCS), dr Beata Bednarczuk (UMCS), Mrs. Tonje Torsnes (Nesoddtangen primary school), Kjersti Winger (International Administrative Coordinator).

 

 

    Aktualności

    Data dodania
    14 grudnia 2016