Warsztaty AmbiCjatyW - 13-16 czerwca

Już po raz trzeci studenci i członkowie Akademickiego Centrum Wsparcia zapraszają na cykl warsztatów AmbiCjatyW, który ma na celu rozwój współcześnie istotnych kompetencji miękkich. Pragniesz zostać mistrzem wystąpień publicznych? Chciałbyś poznać tajniki autoprezentacji? Nauka jest dla Ciebie smutnym obowiązkiem, a nie przyjemnością? AmbiCjatyW to wydarzenie w sam raz dla Ciebie!

Codziennie od 13 do16 czerwca w Instytucie Psychologii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej na wszystkich zainteresowanych czekać będą studenci, którzy chętnie podzielą się z nimi swoją teoretyczną i praktyczną wiedzą. Do wyboru mamy pięć równie wartych uwagi warsztatów o różnorodnej tematyce. Uczestniczy dowiedzą się między innymi co sprawia, że widzimy w kimś lidera, nauczą się konstruktywnej krytyki oraz poznają techniki efektywnego uczenia się.

Strona wydarzenia na Facebooku

Program szczegółowy:

13.06.2016 r. 16.00 – 19.00 Szymon Barabasz - Autoprezentacja

„Co sprawia, że widzę w kimś lidera? W kimś innym specjalistę? A jeszcze inna osoba wydaje mi się wyluzowanym kolesiem, któremu lepiej nie powierzać niczego odpowiedzialnego. Jak chcemy, aby inni nas widzieli? Jakie elementy na to wpływają? Żyjemy w dobie internetu i ciągłego pośpiechu. Dlatego w ramach warsztatu postaram się omówić czym jest pierwsze wrażenie i jak je kreować, ponieważ często jest to jedyne na co możemy liczyć we współczesnym, coraz bardziej dynamicznym świecie. Pochylimy się też nad tematem kreowania własnego wizerunku w Internecie.”

14.06.2016 r. 15.00 – 19.00 Paulina Mołda - Jak zostać mistrzem wystąpień publicznych?

„Wystąpienia publiczne to dla Ciebie źródło stresu? Nie wiesz od czego zacząć przygotowania, a potem wypaść jak najlepiej? Na tym warsztacie dowiesz się jakie znaczenie ma komunikacja niewerbalna dla dobrego wystąpienia. Nauczysz się także radzić sobie w niespodziewanych sytuacjach. Przećwiczysz również wystąpienie w praktyce.”

15.06.2016 r. 14.00 – 16.00 Małgorzata Świtek - Jak skrytykować, aby zmotywować?

„Udzielanie informacji zwrotnej jest jednym z podstawowych narzędzi wykorzystywanych w interakcjach międzyludzkich. Krytyka, choć tak bardzo przez nas nielubiana, jest ważna i potrzebna - warunkuje rozwój. Dzięki niej wiemy, co jest jeszcze niedopracowane i należałoby poprawić. Jak zatem konstruktywnie udzielać informacji zwrotnej? Jak krytykować, aby było to motywujące? Uczestnicy warsztatu poznają modele i zasady udzielania konstruktywnej krytyki, a także sposobność do przećwiczenia."

15.06.2016 r. 16.00 – 18.00 Luiza Korzun – Efektywne uczenie się

„Najpierw pozamiatam pustynię, a potem zacznę się uczyć.“ Jak to jest z tą motywacją do nauki? Czym jest efektywne uczenie się, czy istnieją metody umożliwiające wydajne zarządzanie czasem? Jak jest z motywacją do nauki? Czy istnieją metody, które sprawią, że staniesz się mistrzem zapamiętywania? Na tych warsztatach poznasz wiele technik i metod, które sprawią, że nauka będzie czystą przyjemnością.”

16.06.2016 r. 17.00 – 18.30 Karolina Gos i Karolina Jachymek - Trudne emocje, jak je okiełznać?

„Wszystkie emocje są w życiu bardzo ważne i mają dla nas zasadnicze znaczenie, nawet te z nich, które potocznie nazywamy „negatywnymi“. Na tym warsztacie nauczysz się rozpoznawać i nazywać swoje emocje. Dowiesz się po co są nam emocje „negatywne” oraz jak sobie z nimi konstruktywnie radzić.“


Akademickie Centrum Wsparcia jest miejscem gdzie można swobodnie porozmawiać, o wszystkim i o niczym. Działamy po to, aby umożliwić osobom szukającym wsparcia, możliwości wysłuchania przez życzliwego i chętnego do pomocy rówieśnika. Jesteśmy obecni w Instytucie Psychologii już od kilku lat. Naszym celem jest oswojenie obrazu psychologa i pomocy psychologicznej w oczach studentów. Członkowie ACW to przeszkoleni studenci ostatnich lat psychologii, którzy oferują Ci swoje wsparcie.

    Aktualności

    Data dodania
    8 czerwca 2016