Konkurs wiedzy o Lublinie pt. „Spacer po Kozim Grodzie”

W ostatnim czasie mury Wydziału Pedagogiki i Psychologii gościły przedszkolaków z województwa lubelskiego wraz z nauczycielami i rodzicami. W ramach współpracy z otoczeniem gospodarczym, wraz z Przedszkolami nr 14 oraz 64 w Lublinie, w dniu 8 lutego oraz 3 marca na terenie Instytutu Pedagogiki odbył się konkurs wiedzy o Lublinie pt. „Spacer po Kozim Grodzie”. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Lublin oraz Kurator Oświaty.

W konkursie wzięło udział ponad dwadzieścia przedszkoli. W półfinale i finale dzieci miały do rozwiązania różnorodne zadania z zakresu wiedzy o Lublinie, które dotyczyły takich zagadnień jak:

 • położenie miasta na mapie Polski,
 • nazwy dzielnic i głównych ulic miasta z rejonu Śródmieście,
 • historia Lublina, zabytki, symbole (flaga, herb, hejnał),
 • nazwiska wybitnych lublinian,
 • lubelskie legendy,
 • wygląd zabytków, pomników i miejsc charakterystycznych dla miasta,
 • nazwy wyższych uczelni, muzeów, obiektów kulturalnych, zakładów przemysłowych, ciekawostek.

Rodzice i nauczyciele w trakcie rywalizacji dzieci przebywali w sali obok, gdzie mogli oglądać teletransmisję z ich zmagań.

Serdecznie dziękujemy dziekanowi Wydziału - prof. dr hab. Januszowi Kirenko, dyrektor Instytutu – dr hab. Teresie Zubrzyckiej-Maciąg, prodziekan ds. spraw studenckich – dr Małgorzacie Kuśpit oraz innym pracownikom Wydziału za wszelką pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu tak uroczystej imprezy. Wyrazy wdzięczności na ręce dyrektorów – mgr Doroty Iwańskiej i mgr Doroty Minik  - kierujemy także do pracowników Przedszkoli nr 14 i 64 z Lublina. Jesteśmy także wdzięczni za wsparcia studentom – członkom Koła Naukowego Pedagogów i Animatorów Zabawy.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z wydarzenia: GALERIA

Z ramienia Uczelni wydarzenia koordynowała dr Małgorzata Chojak.

  Aktualności

  Data dodania
  14 marca 2017