Konkurs Matematyczny dla lubelskich przedszkoli p.t. „Poznajemy świat matematyki”

W dniach 28 marca i 11 maja 2017 r. w ramach współpracy z otoczeniem zewnętrznym, Wydział Pedagogiki i Psychologii gościł w swoich murach grono przedszkolaków. Uczelnia była partnerem organizowanego przez Przedszkole nr 14 w Lublinie, już po raz ósmy Konkursu Matematycznego dla lubelskich przedszkoli p.t. „Poznajemy świat matematyki”. Honorowy patronat nad imprezą objął Prezydent Miasta Lublina – Pan Krzysztof Żuk oraz Kurator Oświaty.

W półfinale wzięło udział 25 drużyn, z których pięć najlepszych zakwalifikowało się do finału. Dzieci zmagały się z zadaniami z zakresu edukacji matematycznej o różnym stopniu trudności. Po ciężkiej pracy czekał na nich słodki poczęstunek i różne upominki. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwało jury, w skład którego weszli m.in. pracownicy Wydziału: prof. dr hab. Sabina Guz, dr hab. Teresa Parczewska, dr hab. Jolanta Andrzejewska, dr hab. Urszula Oszwa, dr Bernardyna Ceglińska oraz dr Małgorzata Chojak.

Uczestnikom serdecznie gratulujemy.

Podziękowania dla wszystkich zaangażowanych pracowników Wydziału Pedagogiki i Psychologii składamy na ręce Dziekana prof. dr hab. Janusza Kirenko oraz Dyrektor Instytutu Pedagogiki – dr hab. Teresy Zubrzyckiej-Maciąg.

Koordynatorem wydarzenia ze strony UMCS była dr Małgorzata Chojak – pracownik Zakładu Dydaktyki.

    Aktualności

    Data dodania
    29 maja 2017