Chatka Blues Festival 2017

6-7 października 2017 r. w Akademickim Centrum Kultury UMCS „Chatka Żaka” w Lublinie (ul. I. Radziszewskiego 16) odbędzie się ósma edycja jednego z najciekawszych festiwali bluesowych we wschodniej Polsce - Chatka Blues Festival, która organizowana jest w ramach 700-lecia Miasta Lublin.

W czasie tegorocznego święta bluesa w Lublinie wystąpią wykonawcy z Polski i z zagranicy, prezentujący różne odcienie bluesa, łączący tradycję z nowoczesnością. Pierwszego dnia na scenie ACK UMCS zagrają: Green Grass, działająca  na polskiej scenie od 1991 roku. Zespół sięga do najlepszych tradycji bluesa i rock’n’rolla. Następnie specjalny koncert dla lubelskiej publiczności zagra Maciej Lipina, który wykona utwory z repertuaru grupy Dżem. Muzykowi, który był odtwórcą roli Ryśka Riedla w spektaklu „SKAZANY NA BLUESA” towarzyszyć będą muzycy Teatru Śląskiego. Na zakończenie pierwszego dnia festiwalu wystąpi pierwsza gwiazda zagraniczna, czyli Demian Band.

Drugi dzień CHBF 2017 rozpocznie się od koncertu bluesowej supergrupy – Czarny Pies. Kolejnym wykonawcą będzie Jan Gałach Band – zespół, który stał się objawieniem polskiej sceny bluesowej ale umiejętnie manewruje wokół rocka, country, fusion czy folku i nie daje się zamknąć w jednym gatunku. Zwieńczeniem festiwalu będzie koncert kanadyjskiej gwiazdy – MonkeyJunk. To bluesowe trio ma na swoim koncie sześć płyt oraz wiele prestiżowych nagród i wyróżnień muzycznych w tym statuetkę “Juno”, czyli kanadyjski odpowiednik nagrody Grammy.

BILETY

Przedsprzedaż biletów na koncerty już trwa i odbywa się za pośrednictwem serwisu eBilet.pl (do 4 października 2017 r.). Bilety na Festiwal można także kupić w sieci Empik na terenie całego kraju oraz stacjonarnie w Lublinie: w studenckim klubie Rock Bar (ul. Radziszewskiego 17), a także w kasie Akademickiego Centrum Kultury „Chatka Żaka” w trakcie festiwalu (6-7 października).

Cennik biletów na Chatka Blues Festival 2017:

  • ulgowy jednodniowy – 40 zł
  • ulgowy dwudniowy (karnet) – 50 zł
  • normalny jednodniowy - 50 zł
  • normalny dwudniowy (karnet) – 70 zł

Szczegółowe informacje o Chatka Blues Festival na stronie:  http://chatkablues.pl/

    Aktualności

    Data dodania
    21 września 2017