40-lecie Wydziału Pedagogiki i Psychologii

40-lecie Wydziału Pedagogiki i Psychologii

14 października 2013 r. na Wydziale Pedagogiki i Psychologii UMCS odbyły się uroczystości z okazji 40-lecia istnienia Wydziału.

Obchody rozpoczęła Msza Św. w Kościele Matki Bożej Zwycięskiej w Lublinie, poświęcona pamięci zmarłych pracowników Wydziału.

Kolejnym etapem obchodów było uroczyste nadanie trzem aulom wykładowym w budynku Instytutu Pedagogiki imion znakomitych profesorów: prof. dr hab. Zofii Sękowskiej, prof. dr hab. Marii Cackowskiej i prof. dr. hab. Mieczysława Łobockiego oraz odsłonięcie tablic pamiątkowych im poświęconych.

W poszczególnych zakładach Instytutu Pedagogiki oraz Instytutu Psychologii miały miejsce spotkania byłych i aktualnych pracowników Wydziału, koleżanek i kolegów, którzy mieli okazję do rozmów i wspomnień po latach.

W pięknych wnętrzach Teatru im. Osterwy odbył się koncert Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego poprzedzony uhonorowaniem byłych i aktualnych pracowników odznaczeniami i dyplomami okolicznościowymi z podziękowaniem za wkład pracy w rozwój Wydziału Pedagogiki i Psychologii.

Uroczystość została uświetniona obecnością wielu zaproszonych gości, w tym Jego Magnificencji Rektora UMCS Profesora Stanisława Michałowskiego.

    Aktualności

    Data dodania
    1 stycznia 2014