2 odcinek projektu Odmóżdżeni - transmisja live 18 czerwca 2021

Czy pandemia COVID-19 przyniosła kryzys zdrowia psychicznego wśród ludzi młodych?

Zapraszamy na 2 odcinek projektu Odmóżdżeni, który odbędzie się w formie transmisji live na fanpage’u Koła Kognitywistyki UMCS oraz w poście na wydarzeniu 18 czerwca (piątek) o godzinie 15:30.

Z dr n.med. Grzegorzem Kopaczem porozmawiamy o kryzysie zdrowia psychicznego wśród ludzi młodych po pandemii COVID. Podniesiemy kwestię zapobiegania „długowi psychicznemu” jako konsekwencji lockdownu. Poruszymy także temat zaburzeń lękowych w tym czasie. Zastanowimy się, czy ludzie uprzednio zdrowi interpretują wystąpienie pewnych zaburzeń jako następstwa sytuacji epidemiologicznej. Zapytamy także między innymi o praktyczne rady, jak radzić sobie z kryzysem oraz czy sztuka może nam pomóc w trudnym czasie. W trakcie live’a oczywiście będziecie mogli zadać nurtujące Was pytania.


Kiedy? 18 czerwca 2021, o godz. 15.30

Gdzie? Rozmowa będzie transmitowana na żywo na fanpage'u Koła Kognitywistyki UMCS oraz w poście na wydarzeniu (https://fb.me/e/PR1lU4tn).

Wydarzenie jest darmowe, nie obowiązują na nie zapisy.

Kto będzie ekspertem? dr n. med. Grzegorz Kopacz – psychiatra z ogromnym doświadczeniem także w pracy badawczej i dydaktycznej, zainteresowany diagnozą i praktyką antropologiczną, przez wiele lat pełnił funkcję ordynatora Oddziału Leczenia Nerwic i Zaburzeń Odżywiania się w Klinice Psychiatrii, jest autorem prac graficznych

Dla spóźnialskich i nieobecnych po wydarzeniu rozmowa będzie dostępna jako zapis transmisji, a także w formie podcastu.

Wydarzenie organizowane jest w ramach projektu „Odmóżdżeni” - wspólnej inicjatywy Koła Kognitywistyki i Studenckiego Koła Naukowego Psychologii „Adesse” Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, podjętej w celu popularyzacji wiedzy z obu tych dziedzin – kognitywistyki i psychologii.

W razie wątpliwości pytania prosimy kierować na fanpage Koła Kognitywistyki lub Studenckiego Koła Naukowego Psychologii „Adesse”.

    Aktualności

    Autor
    Aneta Gęba
    Data dodania
    17 czerwca 2021