„Nowe przestrzenie w animacji społeczno-kulturalnej” - konferencja

Zapraszamy do uczestnictwa w Ogólnopolskiej Interdyscyplinarnej Studencko-Doktoranckiej Konferencji Naukowej, pt. „Nowe przestrzenie w animacji społeczno-kulturalnej”, która odbędzie się w dniach 21-22 maja 2015 r. na Wydziale Pedagogiki i Psychologii UMCS w Lublinie.

Celem konferencji będzie analiza współczesnych trendów animacji społeczno-kulturalnej, a także jej miejsca w obecnych czasach.

Zależy nam na przedstawieniu tematów i zagadnień, które w dotychczasowej refleksji humanistycznej i społecznej nie zostały wystarczająco wyeksploatowane lub nie były jeszcze zaprezentowane. W tym celu będziemy chcieli zaprosić do rozważań animatorów i menedżerów kultury, kulturoznawców, pedagogów, dziennikarzy, socjologów, politologów, teatrologów, filmoznawców, a także przedstawicieli innych kierunków badawczych. Zależy nam na zjednaniu i wspólnym spotkaniu wszystkich sympatyków animacji społeczno-kulturalnej oraz podzieleniu się doświadczeniem, jak i zdobytą wiedzą w nowych dziedzinach. Chcemy, aby konferencja przybrała charakter interdyscyplinarny, dlatego też przedmiotem refleksji mogą być tematy odnoszące się do szeroko pojętej animacji społeczno-kulturalnej.

Zachęcamy studentów studiów licencjackich, magisterskich i doktoranckich do przygotowania autorskich prezentacji w formie: referatów, komunikatów z badań, sprawozdań ze zrealizowanych projektów kulturalnych i edukacyjnych. Dodatkowo w trakcie trwania konferencji odbędą się warsztaty praktyczne, a także wyjścia na wycieczki do lubelskich instytucji kultury.

Czekamy na Państwa zgłoszenia do 30 kwietnia 2015 roku. Formularz zgłoszeniowy i szczegółowe informacje znajdują się na stronie: http://sknap.umcs.lublin.pl/ oraz na facebooku https://www.facebook.com/events/1646069018954994/.

STUDENCKIE KOŁO NAUKOWO-ARTYSTYCZNE PEDAGOGÓW UMCS
Lublin, Narutowicza 12 pok. nr 5
skanpumcs@gmail.com
http://sknap.umcs.lublin.pl/

    Aktualności

    Autor
    Redakcja UMCS
    Data dodania
    20 kwietnia 2015