“Mikołajkowe Pogotowie Prezentowe”

Akademickie Centrum Wsparcia, Koło Naukowe Psychologów UMCS oraz Studenckie Koło Naukowe Psychologii „Adesse” wychodzą z inicjatywą i zapraszają do udziału w kiermaszu i zbiórce "Mikołajkowe Pogotowie Prezentowe".

Zbiórka odbędzie się w dniach 3. – 6. grudnia na Wydziale Pedagogiki i Psychologii (ul. Narutowicza 12) oraz Instytucie Psychologii (Plac Litewski 5). Pozostałe miejsca zostaną podane w wydarzeniu. 

Można podarować:

 • ubrania (głównie dla nastolatków oraz zimowe rzeczy),
 • artykuły dla małych dzieci (np. pampersy, chusteczki nawilżane)
 • kosmetyki do higieny codziennej (np. szampon, żel do kąpieli, krem do twarzy),
 • ozdoby świąteczne (np. bombki, światełka),
 • zabawki (np. gry planszowe, gry edukacyjne, puzzle)
 • słodkości.

W dniu 3. grudnia w tych samych miejscach odbędzie się kiermasz przepysznych ciast, kartek oraz ozdób świątecznych. Cały dochód z akcji zostanie przekazany na rzecz podopiecznych Pogotowia Opiekuńczego.

Pogotowie Opiekuńcze jest instytucją, która zapewnia opiekę niepełnoletnim ofiarom przemocy domowej. W lubelskim Pogotowiu Opiekuńczym przebywają dzieci w wieku od 5 do 17 lat. Pogotowie stara się zapewnić każdemu z nich stabilność emocjonalną oraz rozwój intelektualny w tych trudnych chwilach. Placówka ta często staje się długoterminowym domem dla dzieci.

To prosty gest, ale może sprawić, że na czyjejś twarzy pojawi się uśmiech, a to już bardzo wiele! 

Pomóżmy sprawić, by te Mikołajki były wyjątkowe!

Gdyby znalazły się osoby chętne do pieczenia ciast lub przygotowania ozdób świątecznych lub chcielibyście zorganizować stoisko na swoim wydziale, zapraszam do kontaktu za pomocą strony Akademickiego Centrum Wsparcia (https://www.facebook.com/acw.umcs/) lub poprzez wydarzenie na portalu społecznościowym Facebook.

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/537947473432927

  Aktualności

  Autor
  Aneta Gęba
  Data dodania
  26 listopada 2019