Wykład eksperta EAIE dra Uwe Brandenburga

W ramach I Dnia Internacjonalizacji UMCS, który odbędzie się 25 listopada 2019 r. w ECOTECH COMPLEX, wykład pt. „Why internationalisation? Rationales and future trends” wygłosi ekspert European Association for International Educators (EAIE) – dr Uwe Brandenburg.

Uwe Brandenburg posiada stopień doktora Uniwersytetu w Bristolu w dziedzinie studiów nad globalizacją, tytuł magistra nauk ekonomicznych Uniwersytetu Walijskiego w Swansea oraz tytuł magistra nauk islamskich Uniwersytetu WWU w Münsterze. Jego zainteresowania badawcze obejmują internacjonalizację społeczeństwa, wpływ rozwoju technologicznego na ten proces oraz jego ocenę.

Obecnie jest dyrektorem zarządzającym Global Impact Institute w Pradze i profesorem nadzwyczajnym ds. współpracy regionalnej i wpływu szkolnictwa wyższego na Uniwersytecie Rovira I Virgili w Tarragonie. Wcześniej był partnerem zarządzającym CHE Consult i CHE Consult Prague. Przez osiem lat pełnił także funkcję dyrektora ds. międzynarodowych na Humboldt-Universität zu Berlin.

Dr Uwe Brandenburg był głównym autorem i kierownikiem zespołu zarówno w badaniu Erasmus Impact Study (EIS, 2014), jak i w uzupełniającej analizie regionalnej EIS (EIS RA, 2016), European Voluntary Service Impact Study (2017). Naukowiec często przemawia na międzynarodowych konferencjach na całym świecie. Prowadzi także szkolenia dla osób pracujących na stanowiskach kierowniczych, wykłada na różnych uniwersytetach oraz prowadzi badania naukowe. Opublikował wiele artykułów na temat internacjonalizacji. Jednym z nich był szeroko dyskutowany artykuł z Hansem de Witem na temat zakończenia internacjonalizacji w 2011 r. w Boston IHE. Uwe Brandenburg wygłosił także wykład TEDx na temat „Magii Zmian” w marcu 2019. Przemówienie można znaleźć na kanale naukowca w serwisie YouTube.

Szczegółowe informacje dotyczące wydarzenia dostępne są na stronie: www.di.umcs.pl

    Aktualności

    Data dodania
    22 listopada 2019