To już ostatnia chwila, aby zapisać się na Stypendium Rozwojowe Santander | Akademia Przedsiębiorczości UMCS 2023

Tylko do 21 marca trwają zapisy do VI edycji Stypendium Rozwojowego Santander | Akademia Przedsiębiorczości UMCS 2023.

Motywem przewodnim tegorocznej edycji jest hasło „Przyszłość jest szybciej niż myślisz”. Akademia jest realizowana wspólnie z Santander Universidades.

Kiedy zastanawiamy się, jak będzie wyglądać świat w najbliższej przyszłości, zwykle na pierwszy plan wysuwa się kwestia postępu i rozwoju technologii oraz jej wpływu na wszystkie obszary naszego życia. Z wielu źródeł docierają do nas informacje o nowych: osiągnięciach, maszynach, robotach, aplikacjach, programach czy innych rozwiązaniach, które mają nam ułatwić codzienne funkcjonowanie, usprawnić komunikację lub nawet przejąć realizację wielu zadań.

Automatyzacja, robotyzacja czy sztuczna inteligencja to ogromne wyzwania dla życia społecznego, politycznego, ale przed wszystkim dla gospodarki i biznesu. Najnowsze badania i analizy pokazują, że rynek pracy ulegnie drastycznej transformacji w ciągu najbliższej dekady czy dwóch. Szacuje się, że wiele zawodów po prostu przestanie istnieć, a część kompetencji, które dotychczas uważaliśmy za kluczowe, przestanie być potrzebne. Z drugiej strony to ogromna szansa dla wielu branż i pracodawców i możemy się spodziewać przyrostu miejsc pracy w określonych sektorach oraz wzrostu zapotrzebowania na tzw. kompetencje przyszłości.

Postęp technologiczny przełoży się również na wzrost siły nabywczej konsumentów, wpływa na tworzenie się nowych usług i związanych z nimi miejsc pracy.

Mając na uwadze kluczową dla przyszłości gospodarki i biznesu rolę rozwoju technologii, przygotowaliśmy cykl 6 spotkań z ekspertami i ekspertkami, w ramach VI edycji Stypendium Rozwojowego Santander | Akademia Przedsiębiorczości UMCS 2023 realizowanej wspólnie z Santander Universidades .

W ramach przygotowanych dla Ciebie spotkań dowiesz się więcej, m.in. o:

 • horyzoncie rozwoju sztucznej inteligencji w ciągu najbliższej dekady,
 • na czym polega przetwarzanie i analiza Big Data,
 • przykładach i podstawach działania algorytmów wykorzystywanych w Machine Learningu,
 • cybersecurity, czyli jak dbać o swoje bezpieczeństwo w sieci,
 • kompetencjach przyszłości – czego będą oczekiwali od nas pracodawcy?

Nie czekaj z zapisami do ostatniej chwili. Tegoroczna edycja Akademii Przedsiębiorczości UMCS - Santander Universidades rusza 12 kwietnia 2023 roku. Zapisy trwają do 21 marca.

related

Możesz się też zapisać, korzystając z poniższego kodu QR:

related

Santander wspiera edukację

Stypendium Rozwojowe Santander | Akademia Przedsiębiorczości UMCS jest realiwowana w ramach globalnego programu wsparcia szkolnictwa wyższego prowadzonego przez Grupę Santander. Bank przeznaczył już na ten cel ponad 2,1 mld euro. Dzięki temu przyznano ponad 790 000 stypendiów oraz grantów. Działania z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu, obejmujące m.in. wsparcie edukacji i zrównoważonej gospodarki czy przeciwdziałanie nierówności płci, są trwale wpisane w strategię Banku i stanowią ważną, integralną część realizacji agendy Responsible Banking.

  Aktualności

  Data dodania
  16 marca 2023