Ze względu na ustawienia Twojej przeglądarki oraz celem usprawnienia funkcjonowania witryny umcs.pl zostały zainstalowane pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz to zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.
Nauczyciel akademicki począwszy od października 1994 r. Egzaminowany aplikant sądowy. Zainteresowania naukowe obejmują historię i teorię państwa i prawa.
Specjalność naukowa: Historia doktryn polityczno-prawnych. W kręgu zainteresowań naukowych pozostają: historia doktryn polityczno-prawnych, ze szczególnym uwzględnieniem okresu międzywojnia, etyka prawnicza, zagadnienia związane ze statusem sądów i sędziów.
W październiku 2003, na podstawie rozprawy doktorskiej pt. „Idea niezawisłości sędziowskiej w myśli prawniczej i porządku prawnym Drugiej Rzeczypospolitej” uzyskał stopień naukowy doktora nauk prawnych. Praca doktorska wyróżniona została w XL konkursie „Państwa i Prawa” na najlepsze prace habilitacyjne i doktorskie. Stopień doktora habilitowanego uzyskał w roku 2015 na podstawie osiągnięcia naukowego (dorobku i monografii zatytułowanej "Między koniecznością państwa a pochwałą autorytaryzmu. Koncepcja państwa społecznego Wacława Makowskiego", Lublin 2014).
Członek Lubelskiego Towarzystwa Naukowego, Polskiego Towarzystwa Myśli Politycznej.
Ogłoszenia
Informacja w sprawie seminarium magisterskiego
dr hab. G. Ławnikowicz, prof UMCS
Proszę o ostateczne potwierdzenie uczestnictwa w prowadzonym przeze mnie seminarium magisterskim (prawo studia stacjonarne) przez studentów, którzy wyrazi taką wolę w okresie wakacyjnym. Jednocześnie informuję, że posiadam co najmniej dwa wolne miejsca na seminarium.
Konsultacje w semestrze zimowym roku akademickiego 2020/21 odbywają się w czwartki w g. 9.00-11.00. Poniżej link aktywacyjny (aplikacja teams).