Harmonogram spotkań - Stypendium Santander | #Meetup UMCS
Marka osobista w sieci 2023

Tematy poszczególnych spotkań:

I. Rozpoczęcie Stypendium Santander | #Meetup UMCS Marka osobista w sieci 2023
28 listopada 2023 r., godz. 18.00

Prowadzący:
Prof. Andrzej Dragan – fizyk na co dzień pracujący na Uniwersytecie Warszawskim oraz National University of Singapore, prowadzi grupę badawczą zajmującą się łączeniem teorii względności z teorią kwantową. Laureat nagród naukowych European Science Foundation, Ministra Edukacji i Nauki, Fundacji Nauki Polskiej, Narodowego Centrum Nauki, tygodnika "Polityka". Stypendysta University of Oxford, pracował w Imperial College London i University of Nottingham. Autor dwóch książek i 60 artykułów naukowych. Zdobywca tytułu Fotograf Roku brytyjskiego pisma "Digital Camera”, nominowany do Złotego Lwa na festiwalu reklamowym w Cannes. Autor fotografii i krótkich filmów dla Netflixa, HBO, Channel 4, Sky TV, Playstation, Converse, Energizer, Xbox. Twórca fotograficznego Efektu Dragana, autor wystaw w Mediolanie, Londynie, Paryżu, Amsterdamie, Nowym Jorku i Tokio. Zdobywca głównej nagrody London Fashion Film Festival, Best in Show brytyjskiego "Creative Review”, finalista Berlin Commercial oraz nagród na festiwalach Golden Drum, Epica Awards, Corbis Awards, Photo Masters Cup London. Autor teledysków dla Quebonafide, Behemoth, Hani Rani. Jako nastolatek zdobywał nagrody w konkursach muzyki elektronicznej. Nigdy nie pił kawy.

Podczas spotkania:

  • Porozmawiamy o wpływie sztucznej inteligencji na współczesną naukę i rynek pracy. Zastanowimy się jakie zmiany i konsekwencje społecznie i psychologiczne niesie za sobą rozwój AI.

 

II. 30 listopada 2023 r., godz. 18.00

Prowadząca:
Paulina Mikuła „Mówiąc Inaczej”
– absolwentka filologii polskiej na UW, vlogerka, konferansjerka. Od 10 lat tworzy językowy kanał w serwisie YouTube pt. „Mówiąc Inaczej”, który jest najpopularniejszym w Polsce vlogiem o tej tematyce. Prowadzi szkolenia dla pracowników firm oraz instytucji z prostego języka. W kwietniu 2016 roku ukazała się jej pierwsza książka poświęcona zagadnieniom językowym pod tytułem „Mówiąc Inaczej”. Jesienią 2020 wydała „LiteraTOURę”, czyli zbiór 150 felietonów na temat polskich książek. W 2022 roku założyła swój autorski podcast – „Ludzie się nie zmieniają”.

Podczas spotkania:

  • Poznamy historię powstania kanału „Mówiąc inaczej”. Porozmawiamy także o zmianach we współczesnym języku, min. feminatywach, języku inkluzywnym, wprowadzaniu prostego języka w firmach i instytucjach.

 

III. 7 grudnia 2023 r., godz. 17.00

Prowadzący:
Dr Tomasz Rożek „Nauka. To lubię.” – czołowy polski popularyzator nauki, doktor fizyki, autor książek, programów telewizyjnych i radiowych. Znany z kanału YouTube Nauka. To Lubię. Od wielu lat w prosty sposób tłumaczy dorosłym i dzieciom, jak działa świat. Prowadzi również serwis popularno-naukowy oraz wydawnictwo wydające książki i gry. Prywatnie fan żeglarstwa i motocykli.

Podczas spotkania:

  • Porozmawiamy o tym jak prowadzi się kanał popularyzujący naukę? Skąd autor czerpie pomysły? Jak interesująco „sprzedać” wiedzę? Jakie wyzwania stoją dziś przed twórcami internetowymi? Jak napisać popularno-naukowy bestseller? Czy taka droga zawodowa daje satysfakcję?

 

IV. 12 grudnia 2023 r., godz. 18.00

Prowadzący:
Konrad Gładyszek „Między Słowami” - trener umiejętności społecznych, psycholog, twórca kanału Między Słowami na YouTube. Pomaga ludziom odnaleźć się w towarzystwie oraz nawiązywać trwałe relacje. Posiada ponad 10-letnie doświadczenie w tematyce rozwoju.

Podczas spotkania:

  • Opowie nam o drodze rozwoju kanału „Między słowami” na YouTube, drodze edukacyjnej i zawodowej związanej z psychologią i komunikacją międzyludzką prowadzącego. Omówimy tajemnice mowy ciała na wybranych przykładach.

 

Dla uczestników i uczestniczek przewidziane są certyfikaty. Aby otrzymać certyfikat konieczna jest obecność na wszystkich czterech spotkaniach stacjonarnych.

Dodatkowe informacje o Programie znajdują się na tej stronie.

 

Nie czekaj zapisz się już dziś klikając w poniższy przycisk:

related

Dodatkowo,  każdy/a z uczestników/czek otrzyma dostęp do trzech nagrań online przygotowanych przez Patrycję Lipińską-Witowską (st. specjalista ds. employer brandingu Biuro Marki Pracodawcy, Kultury i Pozyskiwania Talentów), które będzie mógł odtworzyć na swoim urządzeniu w dowolnym momencie w czasie trwania Programu. Tematy udostępnionych dodatkowo nagrań online:

  • Personal branding: Budowanie marki osobistej na Linkedin
  • Personal branding: Budowanie profilu na Linkedin
  • Personal branding: Publikowanie treści na Linkedin