Kalendarz wydarzeń

Mikołajkowy bieg na szczyt UMCS

 • Miejsce
  Rektorat UMCS

Przed nami kolejny Bieg na szczyt UMCS, ale tym razem będzie to edycja mikołajkowa. Reguły pozostają jednak niezmienne, a metą - jak zawsze - jest XV piętro budynku Rektoratu Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej. Bieg odbędzie się 6 grudnia, zapisy już trwają!

Ścigać można się nie tylko na stadionie lekkoatletycznym czy w parku, ale również … na klatce schodowej.

Rektorat UMCS znajduje się na 15. piętrze, na które sam wjazd windą zajmuje dłuższą chwilę. AZS UMCS Lublin oraz Zarządu Uczelniany Samorządu Studentów UMCS szukają śmiałków, którzy podejmą się wyzwania pokonania 300 schodów. Dla tych najlepszych są przewidziane nagrody!

- W imieniu KU AZS UMCS zapraszam społeczność akademicką do wzięcia udziału w “Mikołajkowym biegu na szczyt”. Zadaniem uczestników będzie wbiec jak najszybciej na szczyt rektoratu UMCS, ale głównym celem wydarzenia jest tak naprawdę integracja społeczności akademickiej i propagowanie aktywności fizycznej. Serdecznie zapraszamy do udziału! – mówi Jolanta Kościuk, organizatorka zawodów.

Rywalizacja rozpocznie się już 6 grudnia o 15:30 w klatce północnej budynku Rektoratu UMCS. Liczba miejsc jest ograniczona i obowiązują wcześniejsze zapisy. W trakcie wydarzenia AZS UMCS przeprowadzi zbiórkę żywności oraz produktów chemicznych w ramach akcji ,,Szlachetna Paczka”.

Zapisy

Regulamin

Patronem Mikołajkowego Biegu na szczyt UMCS jest Rektor UMCS prof. dr hab. Radosław Dobrowolski.

  Autor
  Redakcja UMCS
  Data dodania
  2 grudnia 2022