Aktualności

Warsztaty „Language without borders”

Po wakacyjnej przerwie wracamy z cyklem warsztatów prowadzonych przez studentów zagranicznych UMCS dla uczniów szkół średnich.

27 września br. spotkanie pod hasłem „Language without borders” zostało zorganizowane w I Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Starachowicach  i polegało na przeprowadzeniu dla trzech klas warsztatów językowo-kulturowych. W spotkaniu z młodzieżą wzięli udział: Mélusine Magat – pochodząca z Francji studentka International Relations na Wydziale Politologii i Dziennikarstwa, Kavindi Jayawickreme – pochodząca ze Sri Lanki studentka Molecular Biology na Wydziale Biologii i Biotechnologii oraz Maciej Cieciora – przedstawiciel Welcome Center UMCS.

Spotkanie było kolejnym już wydarzeniem zorganizowanym w formule Outreach Program for High Schools. Celem warsztatów „Language without borders”, które będą realizowane do końca rok letniego w ramach projektu Welcome to Poland NAWA, jest integracja międzykulturowa studentów zagranicznych studiujących na naszym Uniwersytecie oraz promocja anglojęzycznej oferty kształcenia UMCS wśród uczniów szkół średnich. Spotkania odbywają się w ramach realizacji projektu Welcome to Poland – „UMCS 4 All” finansowanego ze środków Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej.

Kierownikiem projektu jest dr Ewelinę Panas – Pełnomocnik Rektora ds. umiędzynarodowienia kształcenia.

    Aktualności

    Data dodania
    29 września 2022