Aktualności

Laureaci III edycji Stypendium im. Leopolda Ungera

7 września w siedzibie „Gazety Wyborczej” w Warszawie odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów laureatom III edycji Stypendium im. Leopolda Ungera.

Od prawej: Marian Turski, Monika Unger, Iwona Hofman, Agnieszka Żądło, Katarzyna Zając, ks. Adam Boniecki, Oliwia Drost, Jarosław Kurski, Daniel Brzeszcz
Fot. Justyna Maguś

Nagrodę główną, 5 tys. zł na realizację reportażu na temat uchodźców z Krymu, otrzymała Oliwia Drost. W gronie zwycięzców konkursu znaleźli się również: Daniel Brzeszcz, który odbędzie dwutygodniowy staż w belgijskim dzienniku „Le Soir”, Damian Zakrzewski nagrodzony miesięcznym stażem w „Gazecie Wyborczej”, Katarzyna Zając i Agnieszka Żądło nagrodzone miesięcznym stażem w tygodniku „Polityka” oraz Monika Dziedzina i Monika Kuropatwa, które odbędą staż w obsłudze prasowej podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy.

Obecni byli także dotychczasowi laureaci, którzy podzielili się doświadczeniami i wrażeniami zdobytymi podczas realizacji stypendiów.

W spotkaniu uczestniczyli członkowie Kapituły Stypendium i znakomici goście, m.in.: Monika Unger, ks. Adam Boniecki, prof. Iwona Hofman (Przewodnicząca Kapituły), Alicja Kapuścińska, Jarosław Kurski, Adam Michnik, Marian Turski, Marcin Wojciechowski.

Ustanowione przez UMCS Stypendium im. Leopolda Ungera jest cyklicznym programem skierowanym do młodych dziennikarzy, który powstał z inicjatywy Rodziny Patrona.

Więcej informacji o Stypendium znajduje się pod adresem: http://umcs.pl/pl/stypendium-im-leopolda-ungera,1753.htm 

    Aktualności

    Data dodania
    9 września 2015