Aktualności

Language without borders – warsztaty studentów cudzoziemców UMCS w szkołach średnich w Lublinie

27 kwietnia br. odbyły się warsztaty pod hasłem „Language without borders” prowadzone przez studentów zagranicznych UMCS dla uczniów szkół średnich w Lublinie.

Spotkanie zostało zorganizowane w Zespole Szkół nr 5 w Lublinie i polegało na przeprowadzeniu dla czterech klas warsztatów językowo-kulturowych przez studentkę UMCS pochodzącą z Namibii – Penninę Gwanatjie Shilongo oraz absolwenta UMCS pochodzącego z Ugandy – Roberta Ainebyonę. Spotkanie było kolejnym już wydarzeniem zorganizowanym w formule Outreach Program for High Schools, poprzednie spotkania odbyły się Liceum im. Królowej Jadwigi i w Liceum Śródziemnomorskim im. św. Dominika Guzmana.

Celem warsztatów „Language without borders”, które będą realizowane do końca semestru letniego w ramach projektu Welcome to Poland NAWA, jest integracja międzykulturowa studentów zagranicznych studiujących na naszym Uniwersytecie ze społecznością miasta i regionu oraz promocja anglojęzycznej oferty kształcenia UMCS wśród uczniów szkół średnich. Spotkania odbywają się w ramach realizacji projektu Welcome to Poland – „UMCS 4 All” finansowanego ze środków Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej. Spotkanie w Zespole Szkół nr 5 w Lublinie zostało zorganizowane we współpracy z dr Lilianą Węgrzyn-Odziobą z Instytutu Nauk o Polityce i Administracji. Zadanie jest koordynowane przez dr Ewelinę Panas – Pełnomocnik Rektora ds. umiędzynarodowienia kształcenia.

    Aktualności

    Data dodania
    29 kwietnia 2022