Aktualności

Komunikat dot. rozpoczęcia rejestracji szczepień nauczycieli akademickich oraz innych osób prowadzących zajęcia

Informujemy, że podjęto decyzję o rozpoczęciu rejestracji szczepień nauczycieli akademickich oraz innych osób prowadzących zajęcia ze studentami i doktorantami urodzonych po 31 grudnia 1955 r.

Zgodnie z rekomendacją Rady Medycznej przy Prezesie Rady Ministrów zakres wiekowy nauczycieli został rozszerzony o osoby do 65. roku życia; zgodnie z tą rekomendacją, nauczycielom poniżej 65. roku życia będzie podawana szczepionka AstraZeneca.

Informujemy, że od dnia 15 lutego 2021 r. (poniedziałek) od godziny 8:00 w Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej rusza procedura rejestracji szczepień nauczycieli akademickich oraz innych osób prowadzących zajęcia ze studentami i doktorantami. Do wszystkich uprawnionych osób zostanie wysłany komunikat z instrukcjami procedury zgłoszenia chęci szczepienia.

Informujemy, że nauczyciele akademiccy urodzeni w 1955 r. i wcześniej będą mieli możliwość zaszczepienia w późniejszym terminie. O terminie i sposobie rejestracji będziemy informować.

Pamiętamy też o pozostałych grupach pracowników UMCS, niebędących nauczycielami akademickimi. Podejmujemy starania, aby mogli zostać jak najszybciej zaszczepieni. Informację na ten temat przekażemy, gdy tylko uczelnia uzyska stosowne informacje z Ministerstwa Edukacji i Nauki.

    Aktualności

    Data dodania
    14 lutego 2021