Aktualności

III miejsce UMCS w konkursie Genius Universitatis 2016

Miło nam poinformować, że w konkursie na kreatywną kampanię rekrutacyjną szkoły wyższej Genius Universitatis 2016, Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie znalazł się w gronie ścisłych laureatów. Uczelnia uplasowała się na 3. miejscu w kategorii "Reklama prasowa wspierająca rekrutację".

Fot.: nagrodzona reklama

Finał Genius Universitatis 2016 odbył się podczas Gali XXV Międzynarodowego Salonu Edukacyjnego "Perspektywy" (26 lutego br., Pałac Kultury i Nauki w Warszawie).

Władze rektorskie Uczelni reprezentowała Prorektor ds. Studenckich prof. Urszula Bobryk, która odbierając statuetkę, wskazała na to, że: "w nagrodzonej reklamie Drzwi Otwartych UMCS, zamieściliśmy klucze, a dokładnie dwanaście kluczy symbolizujących poszczególne Wydziały Uczelni. Ubiegłoroczne największe wydarzenie promocyjne naszego Uniwersytetu odbywało się pod hasłem "Wybierz swój klucz do sukcesu". Według nas kluczem do niego jest dziś dobre wykształcenie, które otwiera drzwi do przyszłej kariery zawodowej. I my je zapewniamy, w tym momencie oferując kandydatom możliwość wyboru spośród aż 74 kierunków studiów. Dziękuję, że Państwo to zauważyliście i doceniliście".

Do konkursu Genius Universitatis 2016 zgłosiło się 50 uczelni (w tym 3 wydziały), a zakwalifikowało się 171 prac. Uczelnie zgłaszały prace wykorzystujące narzędzia marketingowe w jednej lub więcej kategoriach:

 • reklama prasowa wspierająca rekrutację,
 • event wspierający rekrutację,
 • gadżet promocyjny wspierający rekrutację,
 • fanpage uczelni na Facebooku,
 • film promujący uczelnię,
 • rekrutacyjny serwis internetowy.

Prace konkursowe oceniała kapituła złożona ze znakomitych marketingowców: Katarzyna Dragović, Michał Imbierowicz,, Leszek Stafiej, Jacek Szlak, Paweł Tkaczyk i Maciej Waligóra. Kapituła wyłoniła po 3 zwycięzców w poszczególnych kategoriach.

Konkurs ma na celu promocję dobrych praktyk marketingowych. Główni organizatorzy: Wydawnictwo Perspektywy we współpracy z portalem Marketing przy Kawie.

  Aktualności

  Data dodania
  29 lutego 2016