Szkolenie: Dostępność cyfrowa elementów graficznych i multimediów

Dowiedz się w jaki sposób możesz zadbać o dostępność cyfrową zdjęć, grafik, wykresów, filmów czy materiałów audio. Poznaj rozwiązania, dzięki którym z takich treści mogą korzystać np. osoby nieposługujące się wzrokiem czy słuchem.

Szkolenie: Dostępność cyfrowa elementów graficznych i multimediów

Organizator: Ministerstwo Cyfryzacji

11 czerwca, godz. 9 - 12

Szkolenie online na platformie Teams - nie wymaga rejestracji

Link do szkolenia (link pojawi się na kilka dni przed szkoleniem)

Dla kogo to szkolenie?

Szkolenie przeznaczone jest dla osób zajmujących się tworzeniem lub publikowaniem na stronach internetowych i w aplikacjach mobilnych wszelkiego rodzaju elementów graficznych i multimedialnych.

Do zrozumienia omawianych tematów nie jest potrzebna żadna wiedza techniczna.

O czym mówimy na szkoleniu?

• Czy jest dostępność cyfrowa? - dostępność cyfrowa jako prawo człowieka, obowiązek i szansa dla podmiotów, ale też proces wymagający planowania
  • Dlaczego dostępność cyfrowa elementów graficznych i multimediów jest ważna? - elementy graficzne i multimedia jako rozwiązania wspierające dostępność cyfrową stron i aplikacji, omówienie dla kogo dostępność cyfrowa tych rozwiązań jest niezbędna, a dla kogo jest przydatna.
  • Jakie są rodzaje multimediów i sposoby zapewniania ich dostępnosci cyfrowej? - omówienie poszczególnych form alternatywnego dostępu (między innymi napisów rozszerzonych, transkrypcji, audiodeskrypcji) oraz zasad ogólnych wpływających na dostępność cyfrową treści multimedialnych.
  • Jakie są rodzaje elementów graficznych i sposoby zapewniania ich dostępności cyfrowej? - omówienie poszczególnych form alternatywnego dostępu (między innymi tekstów alternatywnych, opisów szczegółowych) oraz zasad ogólnych wpływających na dostępność cyfrową treści graficznych.
  • Jak strategicznie planować dostępność cyfrową? - jakie są wymogi prawne związane z dostępnością cyfrową elementów graficznych i multimediów, jak planować wdrażanie tych wymogów, jak dzielić zadania pomiędzy pracowników i wykonawców zewnętrznych.

Informacja ze strony organizatora, źródło: www.gov.pl

1 lutego 2024