Oferty Pracy

Specjalista/tka ds. marketingu z dodatkowymi obowiązkami redaktorskimi

Numer referencyjny
248/2024
Data dodania
15.04.2024
Data ważności
15.05.2024
Rodzaj oferty
Praca stała
Branża
Marketing/Reklama/PR
Miejsce pracy
Lublin
Nazwa Firmy
Wydawnictwo Academicon

Inicjatywy: Wydawnictwo Academicon (skrót: WA, ang. Academicon Press) to wydawnictwo prowadzone przez P.W. Idealit Robert Kryński oraz Fundację Academicon. Zajmujemy się wydawaniem książek oraz czasopism naukowych, specjalistycznych, popularnonaukowych i dydaktycznych. Naszą domeną są publikacje z zakresu filozofii, ale przygotowujemy również prace z innych dyscyplin naukowych.

„Filozofuj!” (zdobywca tytułu Popularyzator Nauki 2020 w konkursie PAP i MEiN w kategorii Media) jest ogólnopolską inicjatywą filozofów, których działalność ma na celu popularyzację i upowszechnienie wiedzy filozoficznej w społeczeństwie poprzez przede wszystkim: wydawanie ilustrowanego dwumiesięcznika popularnofilozoficznego, prowadzenie serwisu internetowego, organizowanie klubów dyskusyjnych na terenie całej Polski, przeprowadzanie szkół letnich i warsztatów śródrocznych oraz współpracę z wieloma instytucjami związanymi z filozofią.

Magazyn „Filozofuj!” jest jedynym w Polsce czasopismem popularyzującym filozofię. Wydawany jest co dwa miesiące w dwóch wersjach (w wersji zarówno papierowej, dostępnej m.in. w sieci Empik, jak i elektronicznej – dostępnej bezpłatnie online na licencji Creative Commons BY-SA 3.0 PL).

Prowadzimy też codziennie (a nawet kilka razy dziennie) aktualizowany serwis internetowy (http://filozofuj.eu/), profil na Facebooku oraz Instagramie, gdzie członkowie redakcji „Filozofuj!” publikują teksty niezamieszczane w czasopiśmie.

Dane kontaktowe

ul. H. Modrzejewskiej 13, 20-810 Lublin

Strona www
Wymagania wobec kandydatek i kandydatów

Wymagamy od Ciebie:

  • zaangażowania;
  • samodzielności,
  • pomysłowości i inicjatywy;
  • energiczności i skuteczności w działaniu;
  • łatwości nawiązywania kontaktów, komunikatywności,
  • sprawności językowej i wysokiej kultury osobistej;
  • dobrej organizacji pracy, rzetelności, terminowości;
  • sprawności w posługiwaniu się mediami społecznościowymi.

Dodatkowymi atutami będą: doświadczenie w pracy w marketingu i/lub NGO, wykształcenie i pasja filozoficzna.

Zakres zadań

Pasjonacie filozofii/entuzjasto kultury/miłośniku nauki chcesz przekuć swoje hobby w pracę?

Chciałbyś jako część zespołu Popularyzatora Nauki 2020 realizować wciągające, pionierskie, kreatywne projekty oraz uczestniczyć w przedsięwzięciach ambitnych i ważnych, bo zmieniających świat kultury, nauki i edukacji w Polsce i móc się z tego utrzymywać?

Jeśli przy tym nie brak Ci energii i własnej inicjatywy, „umiesz w ” Social Media, masz dużo pomysłów, ale też nie boisz się tabelek, terminów ani nowej wiedzy, to

zapraszamy do redakcji „Filozofuj!”, wyjątkowej inicjatywy pasjonatów popularyzowania filozofii.

Załoga F! chce Cię widzieć na swoim pokładzie!

Do Twoich zadań będzie należało:

  • pozyskiwanie funduszy na działalność czasopisma (szukanie grantów, pomoc przy składaniu wniosków w konkursach, crowdfunding, pozyskiwanie reklamodawców, wyszukiwanie innych źródeł finansowania),
  • promowanie czasopisma i inicjatyw z nim związanych (media tradycyjne i media społecznościowe) promowanie kolejnych numerów F! w SM, monitoring i budowanie zasięgu marki, rozwijanie relacji z Czytelnikami),
  • prowadzenie patronatów medialnych i partnerstw (wydawnictwa, uczelnie, szkoły, biblioteki, instytucje filozoficzne i edukacyjne itp.)
  • redagowanie działu Aktualności na portalu filozofuj.eu.
Oferowane warunki

Zapewniamy:

  • pełny etat w oparciu o umowę o pracę,
  • pracę pełną wyzwań z ciekawymi projektami w wyjątkowym miejscu,
  • zatrudnienie w organizacji o ugruntowanej już pozycji (Popularyzator Nauki 2020 w konkursie PAP i MEiN),
  • kreatywną pracę w instytucji z misją,
  • niekorporacyjną, przyjazną atmosferę,
  • praca stacjonarna, w Lublinie,
  • kontakt z instytucjami kultury, światem nauki i mediów.

Wymagane dokumenty: CV, list motywacyjny na adres: marta.ratkiewicz@filozofuj.eu  i redakcja@filozofuj.eu