Komitet Organizacyjny

Przewodnicząca mgr Nikola Gapińska

Doktorantka w Katedrze Fizjologii Zwierząt i Farmakologii, Wydziału Biologii i Biotechnologii. Nikola realizuje badania dotyczące wpływu SSR504734 - selektywnego inhibitora transportera glicyny typu 1, na aktywność drgawkową i potencjał terapeutyczny wybranych leków przeciwdrgawkowych. 

Zastępca mgr Krystian Łopucki

Doktorant w Katedrze Biologii Molekularnej, Wydziału Biologii i Biotechnologii. Krystian w swojej pracy skupia się na zrozumieniu mechanizmów toksyczności białek oraz mechanizmów aktywujacych rybosom. 

Sekretarz mgr Paulina Pieniądz

Doktorantka w Katedrze Wirusologii i Immunologii, Wydziału Biologii i Biotechnologii. Obiektem zainteresowań naukowych Pauliny jest mikrośrodowisko raka jelita grubego, w szczególności oddziaływania pomiędzy makrofagami a komórkami raka jelita grubego, które potencjalnie mogą wpływać na progresję nowotworu.    

mgr Jakub Wysokiński 

Doktorant w Katedrze Genetyki i Mikrobiologii, Wydziału Biologii i Biotechnologii. Jakub zajmuje się mobilomem bakterii Legionella lytica oraz analizuje hipotetyczne białka efektorowe dla tego gatunku.  

 

mgr Jacek Tarasiuk 

Doktorant w Katedrze Genetyki i Mikrobiologii, Wydziału Biologii i Biotechnologii. Jacek realizuje projekt badawczy, dotyczący znaczenia składników powierzchniowych w patogenności Legionella longbeachae, z uwzględnieniem poznania lipidomu oraz zidentyfikowania struktur ściany komórkowej bakterii o wysokim potencjale chorobotwórczym. 

mgr Mateusz Ścibiorski

Doktorant w Katedrze Anatomii Funkcjonalnej i Cytobiologii, Wydziału Biologii i Biotechnologii. Mateusz bada rolę bardzo długołańcuchowych kwasów tłuszczowych VLCFA w oporności ludzkich komórek glejaka oraz glejowych komórek macierzystych, na indukcję zaprogramowanej śmierci oraz potencjał migracyjny. 

mgr inż. Krystian Ołdak 

Doktorant w Katedrze Zoologii i Ochrony Przyrody, Wydziału Biologii i Biotechnologii. Krystian bada wpływ zmian klimatu i zmian antropogenicznych krajobrazu, na zgrupowania organizmów słodkowodnych – na przykładzie ważek.