Wystawa Krzysztofa Rukasza "Kamień i Powietrze"

 • Grupa docelowa
  Bez ograniczeń
 • Organizator
  Galeria ACK UMCS, Objazdowa Galeria Sztuki ZPAP
 • Miejsce
  Centrum Kultury i Sztuki Chińskiej He Shuifa UMCS

Zapraszamy na wystawę grafiki Krzysztofa Rukasza pt. "Kamień i Powietrze" w Centrum Kultury i Sztuki Chińskiej He Shuifa UMCS.

Wernisaż wystawy odbędzie się 11 października 2018 r. o godzinie 18:00.

Miejsce: Galeria Centrum Kultury i Sztuki Chińskiej He Shuifa UMCS, Biblioteka Główna UMCS, ul. Radziszewskiego 11, III Piętro

Wystawa czynna do 24.10.2018

 • Poniedziałek, wtorek, czwartek - 12:00-16:00
 • Środa - 12:00-20:00

Wstęp wolny

Krzysztof Rukasz – urodzony w 1968 r. w Lublinie. Absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Nałęczowie. Studiował na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie. W 1995 r. obronił dyplom w Pracowni Litografii pod kierunkiem prof. Danuty Kołwzan-Nowickiej. Od 1996 r. wykładowca UMCS w Lublinie w Zakładzie Projektowania Graficznego i Litografii prof. Piotra Lecha. W 2007 r. uzyskał tytuł doktora w dziedzinie sztuk plastycznych. Zajmuje się warsztatową grafiką artystyczną, w szczególności litografią, której od ponad 25 lat jest miłośnikiem i propagatorem. W kręgu jego zainteresowań artystycznych znajdują się również projektowanie graficzne, aerografia, pinstriping i szeroko pojęty custom painting. W swojej twórczości litograficznej łączy klasyczny druk z kamienia ze współczesnymi technikami kreacji obrazu. W dorobku posiada 22 wystawy indywidualne i ponad 60 wystaw zbiorowych w kraju i za granicą.


Wystawa jest organizowana przez Objazdową Galerię Sztuki ZPAP i Galerię ACK UMCS.