VIII Festiwal "Metamorfozy Sentymentalne": Koncert Mamadou & Sama Yoon

  • Organizator
    Festiwal Piosenki Autorskiej i Poetyckiej "Metamorfozy Sentymentalne", ACK UMCS Chatka Żaka
  • Miejsce
    ACK UMCS Chatka Żaka: Mała Sala Widowiskowa

Zapraszamy na koncert Mamadou & Sama Yoon, który odbędzie się w Chatce Żaka 7 kwietnia 2019 r. o godz. 17:00.

Muzyka Mamadou & Sama Yoon to niezwykle wciągające rytmy z pogranicza afrobeatu i reggae, które hipnotyzują i porywają do tańca. Zespół powstał z inicjatywy Mamadou Dioufa, charyzmatycznego senegalskiego artysty mającego na koncie kilka płyt z takimi artystami jak Włodzimierz Kiniorski czy Voo Voo, oraz saksofonisty Grzegorza Rytki, którzy zaprosili do współpracy muzyków grających na co dzień w znanych polskich zespołach.

W wyniku spotkania tak wielu różnorodnych osobowości muzycznych, narodził się multikulturowy, profesjonalny i kompletny artystycznie projekt, który wnosi świeży, słowiańsko-afrykański powiew na światową scenę muzyczną. Dzięki temu koncerty stają się ciekawą podróżą poprzez kulturę i zwyczaje afrykańskie, a w połączeniu z tanecznym charakterem utworów stanowią doskonałą strawę zarówno dla ciała, jak i duszy.

Teksty piosenek napisane są głównie w języku wolof (ojczystym języku wokalisty Mamadou Dioufa). Opowiadają o tęsknocie za krajem, miłości, tradycji, szacunku do drugiego człowieka, poszukiwaniu wiedzy.

W kwietniu 2016 roku zespół wydał płytę "Umbada", która znalazła się na prestiżowej liście World Music Chatrs Europe wśród najlepszych albumów roku w Europie

Bilety: 20 zł

Po koncercie odbędzie się spotkanie z Mamadou Diouf "Mam tak samo jak Ty". Wstęp wolny.

Program VIII Festiwalu "Metamorfozy Sentymentalne"


Dołącz do wydarzenia na Facebooku

www.metamorfozysentymentalne.pl