Rockowa Scena Radia Centrum: Feym

  • Organizator
    ACK UMCS Chatka Żaka, Radio Centrum
  • Miejsce
    ACK UMCS Chatka Żaka: Mała Sala Widowiskowa

Zapraszamy na koncert zespołu Feym w ramach cyklu Rockowa Scena Radia Centrum. Wydarzenie odbędzie się 16 stycznia 2020 r. o godz. 19:00 w Małej Sali Widowiskowej Chatki Żaka.

Rockowa Scena Radia Centrum to cykl koncertów odbywających się w Chatce Żaka, które można usłyszeć na żywo na antenie rozgłośni. Twórcy wydarzenia chcą w ten sposób zaprezentować najciekawsze zjawiska muzyczne dziejące się w naszym regionie.

Gościem pierwszego w tym roku koncertu z cyklu Rockowa Scena Radia Centrum będzie zespół Feym. Historia zespołu sięga 2004 roku. Początkowo jako Aaron, później jako Major Core muzycy dawali upust swoim muzycznym ambicjom. W grudniu pojawiła się ich debiutancka płyta zatytułowana "The Greatest Hits".

- Jako FEYM postawiliśmy przede wszystkim na to, że ma bujać, jak się tego słucha. Postanowiliśmy więc połączyć ciężar gitarowych riffów z groovem, który niszczy głośniki w samochodzie. Odpowiednia mieszanka ma w naszym przekonaniu bujać lekko na boki, ewentualnie przód - tył, ale to rzadziej - tłumaczą muzycy.

- Odrzuciliśmy także myślenie typu, czy tak się gra, czy nie. Jak nam siedzi, to robimy to… W gronie Feym uznaliśmy także, że w rocku jest już za dużo dramatycznych tekstów o ciemności, ciężarze, cierpieniach, cierniach, szarości itp. My celujemy raczej w rockoteki i grube domówki. Chcemy także, żeby nasze piosenki leciały pod kaskiem na stoku, głównie u snowboardzisty, ale jeśli jakiś narciarz włączy, to nie będziemy robić problemów - dodaje.

Wejściówki na koncert do zdobycia tylko na antenie Radia Centrum.
Transmisja na żywo na 98,2 fm (Lublin) oraz www.centrum.fm


Dołącz do wydarzenia na Facebooku