Przegląd Nowego Kina Francuskiego - "mamy2mamy"

  • Grupa docelowa
    Bez ograniczeń
  • Organizator
    Kino studyjne "Chatka Żaka"
  • Miejsce
    mała sala widowiskowa ACK UMCS

Już po raz ósmy Instytut Francuski w Polsce i polscy dystrybutorzy filmowi zapraszają na przegląd najciekawszych filmów francuskich ostatnich lat. Zapraszamy na projekcje wybranych filmów do Kina Studyjnego "Chatka Żaka" już od 12 maja.

24 maja, godz. 19.30

mamy2mamy (Telle mère, telle fille)
reż. Noémie Saglio; Francja 2016, 94'
Obsada: Juliette Binoche,  Camille Cottin, Lambert Wilson, Michaël Dichter

Dla Mado jej 47 lat, to nowa 20-tka! Imprezuje, szaleje, bawi się. Marzy o motorze i różowym kasku, by podbić ulice Paryża i serca pięknych mężczyzn. Jest absolutnym przeciwieństwem swojej córki - odpowiedzialnej, dojrzałej, a nawet trochę sztywnej - trzydziestoletniej Avril. I może to wszystko nie byłoby aż takie dziwne, gdyby nie fakt, że obie mieszkają razem, córka wychowuje i pilnuje matkę, nie zawsze skutecznie. Gdyby tego było mało – obie zachodzą w ciąże, jedna bardziej, druga mniej planowaną. Burza hormonów, armagedon rodzinnych animozji. Jak przeżyć, urodzić i nie zwariować?

Bridget Jones po francusku, czyli Juliette Binoche w niemożliwie komediowej roli.

Bilety w cenie 10 zł (ulgowy) oraz 12 zł (normalny) do nabycia w Kasie Biletowej ACK UMCS na 30 min. przed każdym seansem. Istnieje także możliwość nabycia karnetu umożliwiającego wstęp na wszystkie projekcje organizowane w ramach przeglądu w cenie 40 zł.