7. Festiwal Wschody: Konkurs Piosenki Artystycznej

  • Grupa docelowa
    Bez ograniczeń
  • Organizator
    Fundacja Się Tworzy, ACK UMCS Chatka Żaka
  • Miejsce
    ACK UMCS Chatka Żaka: Mała Sala Widowiskowa

Zapraszamy na otwarte przesłuchania uczestników Konkursu Piosenki Artystycznej 7. Festiwalu Wschody, które odbędą się w Małej Sali Widowiskowej ACK UMCS "Chatka Żaka" 20-21 kwietnia 2018 r. w godzinach 12:00-16:00.

Część konkursowa to nieodłączny element Festiwalu, który spełnia jeden z głównych celów: wspieranie wokalistów oraz muzyków z całej Polski poprzez tworzenie im przestrzeni do prezentacji, wymiany inspiracji i rozwijania umiejętności.

Piosenki artystyczne wyróżniają: mądre słowo, dobry dźwięk i ciekawa ekspresja. Mądre, dobre i ciekawe są występy uczestników Konkursu Piosenki Artystycznej. Warto posłuchać wszystkich prezentacji podczas otwartych koncertów konkursowych 20 i 21 kwietnia.

Wschody to jedyny festiwal w Polsce, który kładzie nacisk na piosenki artystyczne powstałe po 2000 roku. Organizatorzy stworzyli “Nową klasykę” - listę polskich utworów z ostatnich kilkunastu lat, których teksty i muzyka wyznaczają nowe niebanalne trendy w piosence. Uczestnicy zaprezentują utwory z listy i piosenki autorskie. Nie zabraknie także standardów piosenki artystycznej.
Występom przysłuchiwać się będzie jury: Karolina Cicha, Konrad Dworakowski i trzecia osoba, którą uczestnicy poznają w trakcie Festiwalu.

Laureaci Konkursu wystąpią podczas Koncertu Finałowego, który odbędzie się 22 kwietnia o godzinie 18:00 w Dużej Sali Widowiskowej ACK UMCS "Chatka Żaka".

Na przesłuchania obowiązuje wstęp wolny

Program 7. Festiwalu Wschody

Dołącz do wydarzenia na Facebooku