Świąteczne Targi Sztuki Studenckiej w Chatce Żaka

 • Miejsce
  Hol Główny ACKiM UMCS Chatka Żaka, godz. 12:00-19:00

Grudzień to magiczny czas, kiedy szczególnie myślimy o naszych najbliższych i z okazji świąt chcemy podarować im coś niezwykłego. ACKiM UMCS Chatka Żaka wraz z Wydziałam Artystycznym UMCS wychodzi naprzeciw potrzebom mieszkańców Lublina z ciekawą i nietuzinkową propozycją. Zapraszamy wszystkich Lublinian na wyjątkowe, magiczne wydarzenie – Świąteczne Targi Sztuki Studenckiej „Sztuka pod choinkę”. To przedsięwzięcie organizowane jest po raz drugi. Pierwsze takie targi odbyły się w Chatce Żaka w 2017 roku.

Studiujesz na Wydziale Artystycznym UMCS? Sprzedaj swoje prace! Zgłoś się przez formularz do 10.12.2022 r. LINK DO FORMULARZA.

Kiedy? 14-15 grudnia 2022 r., godz. 12:00-19:00

Gdzie? Hol Główny ACKiM UMCS Chatka Żaka

Podczas Targów zaprezentowane zostaną dzieła około 30 studentów wydziału Artystycznego UMCS, którzy wystawią na sprzedaż ponad 300 prac. Wśród nich znajdzie się m.in: malarstwo, grafika, rzeźba, fotografia, akwarele czy malarstwo olejne. Chcemy w ten sposób umożliwić studentom sprzedaż swoich pierwszych prac, dać szansę na zaistnienie na rynku sztuki i ułatwić bezpośredni kontakt z odbiorcą. Jest to równocześnie akcja skierowana do wszystkich, którzy poszukują oryginalnego świątecznego prezentu dla siebie i swoich bliskich.

Chcemy przybliżyć sztukę młodych artystów szerokiemu gronu odbiorców – nie tylko kolekcjonerom czy znawcom. Szeroki wachlarz technik i tematów, a jednocześnie niewygórowane ceny sprawią, że każdy znajdzie tu coś dla siebie, świąteczny prezent będzie wyjątkowy i niepowtarzalny.

  Autor
  Redakcja UMCS
  Data dodania
  2 grudnia 2022