LubYouTube - projekt NZS i Samorządu Studentów UMCS - 28.05

  • Grupa docelowa
    Studenci, Absolwenci
  • Miejsce
    Lublin

Na podstawie informacji od Organizatora:

„Prawie Kino” to kolejny projekt, którego się podjęliśmy. Jest to autorskie wydarzenie tworzone przez Niezależne Zrzeszenie Studentów, organizujące nieodpłatne wydarzenia – spotkania, pokazy i warsztaty filmowe, skupiając się jednocześnie na promowaniu świata kina w Internecie. Naszym celem jest przybliżanie świata filmu, animowanie życia akademickiego i szerzenie legalnej kultury. Staramy się pokazywać nie tylko klasyki kina, ale także nowatorskie, niszowe produkcje, które nie zawsze są powszechnie dostępne.  

Organizowane przez nas pokazy filmowe w murach uczelni akademickich wzbogacone są o spotkania z ludźmi ze świata filmu – często są to sami twórcy (reżyserzy, aktorzy, producenci), a czasem eksperci w danej dziedzinie – np. historycy filmu. To dzięki temu nasze pokazy poszerzają filmowe horyzonty – są interaktywne. Oprócz obcowania z dziełem filmowym każdy z uczestników ma szansę na poznanie i zadanie pytania każdemu z naszych wyjątkowych gości. 

Jako że lubimy wyzwania postanowiliśmy zorganizować w Lublinie edycję skupiającą się na osobach znanych z platformy YouTube. Chcemy, aby społeczność akademicka mogła zobaczyć, poznać na żywo twórców ich ulubionych kanałów.  Poprzez prelekcje filmów oraz rozmów z ich autorami chcemy pokazać młodym ludziom, że warto próbować swoich sił w Internecie. Mamy nadzieję, że studenci, którzy przyjdą na nasze spotkanie nie tylko spotkają swoich idoli, ale także poszerzą swoje zainteresowania o inne tematy, które poruszymy.  

Naszymi prelegentami będą redaktorzy kanału Niepoprawny Dyplomata, którzy opowiedzą o Stanach Zjednoczonych, dyplomacji, męskiej modzie oraz o stosunkach międzynarodowych. Drugimi prelegentami będą twórcy kanału Podejrzani- przybliżą tematy kryminalne oraz kwestie techniczne swoich filmów. Ostatnimi gośćmi są twórcy kanału Niezwykłe miejsca w Polsce, którzy podzielą się doświadczeniem na temat podróży po naszym kraju. 

Prelekcje będą wzbogacone o projekcje ich filmów, jest także przewidziany czas na pytania.

Dodatkowe informacje na profilu FB Organizatora:

https://www.facebook.com/events/1027947891168847 

    Data dodania
    19 maja 2022