Sympozjum rzeźby i ceramiki

 • Organizator
  Wydział Artystyczny UMCS
 • Miejsce
  Wydział Artystyczny UMCS, pracownie Wydziału, teren wokół budynków Wydziału

Zakład Rzeźby i Ceramiki Instytutu Sztuk Pięknych jest od kilku lat organizatorem cyklicznego festiwalu artystycznego, którego ideą jest promocja ceramiki i rzeźby oraz ukazanie tych dziedzin jako bardzo różnorodnych. Angażują one fascynujące procesy technologiczne, szczególnie zróżnicowane metody modelowania gliny, niezliczone możliwości dekorowania, wypały w eksperymentalnych piecach dających niezwykłe efekty podczas i po wypale.

Nie mniej ważne jest dla nas ukazanie Lublina i Wydziału Artystycznego UMCS jako unikalnego środowiska, w którym powstają ciekawe, nowatorskie realizacje prezentujące wysokie walory estetyczne i artystyczne. Poprzez działanie podczas obchodów jubileuszowych 70-lecia UMCS mamy szansę na podkreślenie rangi i różnorodności lubelskiego środowiska akademickiego.

Projekt nasz jest jedyną tego rodzaju inicjatywą w regionie wschodnim i jedną z dwóch podobnych imprez obok Festiwalu Wysokich Temperatur organizowanego przez ASP Wrocław w Polsce.

W ramach sympozjum odbędą się: wykłady zaproszonych gości, prezentacje wypałów w plenerowych piecach ceramicznych, pokaz odlewnictwa artystycznego metali, wystawa prac studentów WA UMCS.

Sympozjum jest adresowane nie tylko do studentów i wykładowców, ale do wszystkich zainteresowanych tą tematyką.

  Autor
  Anna Jakubaszek
  Data dodania
  10 stycznia 2014