UMCS na Festiwalu Stolicy Języka Polskiego w Szczebrzeszynie 2022 - dzień VI

 • Miejsce
  Miasteczko festiwalowe: Zespół Szkół Nr 2 im. dr Zygmunta Klukowskiego w Szczebrzeszynie, ul. Zamojska 70

Program Stoiska Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej na Festiwalu Stolicy Języka Polskiego w Szczebrzeszynie 2022 w piątek, 12 sierpnia 2022 r.

Godz. 9:00-15:00

 • Wystawa obrazów studentów z Wydziału Artystycznego UMCS - wystawa prac malarskich studentów powstałych podczas pleneru w Józefowie w lipcu 2021 roku pod kierunkiem dr hab. Barbary Niścior i dr. Karola Pomykały. Autorzy prac: Tetyana Falalieieva, Bartłomiej Kalisz, Róża Kowalczyk, Anastasiya Verigo, Irina Vyborova, Michał Żyszkiewicz.
 • Studia podyplomowe UMCS – dajemy wybór! ­- Studia podyplomowe od lat stanowią ważny element oferty edukacyjnej Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej. Pracownicy Zespołu Studiów Podyplomowych zaprezentują efektywne warianty edukacji zainteresowanym, chcącym podnosić swoje kompetencje w wybranych obszarach. Na stoisku zainteresowani nie tylko będą mogli skorzystać z broszur informacyjnych, ale także wiedzy specjalistów, którzy szczegółowo przedstawią  ofertę studiów podyplomowych,
  w tym o zasadach rekrutacji i kierunkach cieszących się największą popularnością.

Godz. 12:30-14:00

 • Dr Ewelina Duda-Staworko – „Jak zgodnie z prawem korzystać z cudzego utworu w Internecie”? - Korzystanie z cudzych utworów w Internecie rodzi wiele pytań dotyczących ich legalnej eksploatacji. Czy publikacja linku do utworu zamieszczonego z Internecie jest legalna? Czy ściąganie filmów z Internetu może narazić nas na odpowiedzialność z tytułu naruszenia praw autorskich? Wątpliwości rozwieje wystąpienie dr Eweliny Dudy-Staworko, która omówi zasady zgodnego z prawem korzystania z utworów w sieci. Spotkanie skierowane jest zarówno do odbiorców, jak też twórców kultury. Dr Ewelina Duda-Staworko jest doktorem nauk prawnych, asystentką w Katedrze Prawa Gospodarczego i Handlowego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie oraz radczynią prawną. W swojej pracy na co dzień zajmuje się tematyką prawa własności intelektualnej oraz prawa mediów.

PASMO JĘZYKOWE:

 • godz. 10:00-11:00: Osoby o różnych orientacjach psychoseksualnych w języku debaty publicznej – nienawiść, odrzucenie, tolerancja, akceptacja, afirmacja? Spotkanie z Rafałem Zimnym (Scena główna);
 • godz. 11:15-12:15: O języku włączającym w przestrzeni publicznej - spotkanie z Rafałem Zimnym prowadzi Olga Mildyn (Scena główna).

Pełny program wydarzenia znajduje się na STRONIE FESTIWALU.

  Data dodania
  29 lipca 2022