UMCS na Festiwalu Stolicy Języka Polskiego w Szczebrzeszynie 2022 - dzień IV

 • Miejsce
  Miasteczko festiwalowe: Zespół Szkół Nr 2 im. dr Zygmunta Klukowskiego w Szczebrzeszynie, ul. Zamojska 70

Program stoiska Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej na Festiwalu Stolicy Języka Polskiego w Szczebrzeszynie 2022 w środę, 10 sierpnia 2022 r.

Godz. 9:00-15:00

 • Naukowe Koło Logopedów i Audiologów UMCS – „Profilaktyka logopedyczna-audiologiczna”: członkowie studenckiej organizacji poprowadzą poglądowe logopedyczne oraz audiologiczne badania przesiewowe za pomocą Platformy Badań Zmysłów. Młodzi pasjonaci opowiedzą również o studenckiej poradni audiologicznej oraz Uniwersyteckiej Pracowni Logopedycznej. Uczestnicy badań oraz zainteresowani tematyką logopedii i audiologii będą mogli wziąć udział w konkursie z atrakcyjnymi nagrodami.
 • Akademickie Centrum Kultury i Mediów „Chatka Żaka” UMCS: przedstawiciele instytucji kulturalnej przedstawią ofertę programową, bogatą w wiele form popularyzacji kultury języka polskiego. Chatka Żaka UMCS to również miejsce spotkań i wymiany doświadczeń miłośników rozrywki na wysokim poziomie. W przygotowanej strefie relaksu pracownicy Chatki Żaka zaznajomią uczestników Festiwalu z działalnością instytucji i udowodnią, że Chatka kulturą stoi!

 • Teatr Imperialny UMCS – warsztat „Młode słowo” - Na przestrzeni lat słowo nabierało różnych nowych znaczeń, potrafiło się zmieniać i ewaluować.  W naszych czasach często ten fakt staje się podstawą do improwizacji poetyckich i słownych. Podczas warsztatów artyści z Teatru Imperialnego pokażą, jak zagrać ze słowem wspak, pobawić się znaczeniami i nawiązać interakcję z żywym językiem.

PASMO JĘZYKOWE:

 • godz. 10:00-11:00: „Panem sytuacji jest pandemia”. O językowej nierówności płci we współczesnej polszczyźnie i jej konsekwencjach - Paweł Nowak rozmawia z Jolantą Szpyrą-Kozłowską (Scena główna);
 • godz. 11:15-12:15: Jak być empatycznym płciowo? Rozmowa Jolanty Szpyry-Kozłowskiej z Markiem Łazińskim (Scena główna).

Pełny program wydarzenia znajduje się na STRONIE FESTIWALU.

  Data dodania
  29 lipca 2022