Relacja z koncertu „Kolędy Świata”

16 stycznia 2014 r. o godzinie 18.00 w „Chatce Żaka” odbył się koncert „Kolędy Świata” związany z obchodami 70-lecia Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

Gospodarzem koncertu był Chór Akademicki UMCS, który zaprosił pięć chórów działających w ramach programu „Śpiewająca Polska”. Jako pierwszy zaśpiewał chór ,,Copernicus” IX LO im. Mikołaja Kopernika w Lublinie pod dyrekcją Anny Bieleckiej, następnie chór „Canto” ZSO nr 1 w Świdniku pod dyrekcją Ewą Bieniek, chór „Amabile” ZS nr 1 im. Wł. Grabskiego w Lublinie pod dyrekcją Karoliny Pietrzak, chór „Sensorium” ZS nr 5 im. Jana Pawła II w Lublinie pod dyrekcją Marii Korycińskiej, chór „Kantylena” III LO im. Unii Lubelskiej w Lublinie pod dyrekcją Małgorzaty Nowak. Jako ostatni zaśpiewał gospodarz koncertu Chór Akademicki UMCS im. J. Czerwińskiej pod dyrekcją Urszuli Bobryk i Izabeli Urban.

Specjalnym gościem koncertu był znany pianista, wokalista i kompozytor Piotr Selim, który zaśpiewał kolędy „Jezusa narodzonego”, „Dzisiaj w Betlejem” oraz pastorałkę „Przeszczepione serce”. Wszyscy, którzy usłyszeli wiele pięknych kolęd i pastorałek świata w języku polskim, włoskim i hiszpańskim, byli pod wielkim wrażeniem przygotowania muzycznego młodzieży występującej na scenie. Rektor UMCS prof. dr hab. Stanisław Michałowski wręczył chórom biorącym udział w koncercie dyplomy i podziękował za piękne wykonanie kolęd, które - jak powiedział - było nawiązaniem do najpiękniejszego wieczoru, oraz zachęcił występującą na scenie młodzież, aby w przyszłości podjęła studia na Uniwersytecie Marii Curie Skłodowskiej. Koncert zakończył się wspólnym wykonaniem znanej polskiej kolędy „Bóg się rodzi”.

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć z wydarzenia (fot. Robert Frączek).

    Data dodania
    21 stycznia 2014