Wschodni Akcelerator Biznesu - nabór wniosków

Centrum Transferu Wiedzy i Technologii UMCS zaprasza wszystkich zainteresowanych pracowników oraz studentów UMCS do udziału w projekcie Wschodni Akcelerator Biznesu. Jest to platforma startowa, która zapewnia profesjonalne wsparcie przyszłym przedsiębiorcom w ramach programu realizowanego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości. Termin przyjmowania wniosków w ramach kolejnej rundy naboru upływa 30 lipca br.

Wschodni Akcelerator Biznesu dedykowany jest osobom, które szukają wsparcia w przekształceniu swojego pomysłu na innowacyjny produkt lub usługę z branży ekologicznej, spożywczej, produktów rolno-spożywczych, IT/ICT i zamierzają założyć własną działalność gospodarczą w makroregionie Polski Wschodniej, tj. w województwie lubelskim, podkarpackim, podlaskim, świętokrzyskim lub warmińsko-mazurskim.

Wsparciem jest program inkubacji, który składa się z dwóch rodzajów usług - podstawowych i specjalistycznych. Usługi specjalistyczne dotyczą specyficznych potrzeb technologicznych i biznesowych poszczególnych startupów. Nie są ograniczone zamkniętym katalogiem, w związku z czym startup ma szansę otrzymać szyte na miarę usługi. W wyniku tego procesu powstać powinien prototyp i model biznesowy przedsięwzięcia.

W ramach projektu 220 pomysłodawców ma szansę na inkubację, czyli pracę pod okiem doświadczonych menedżerów, mentorów oraz specjalistów. 

Animatorem WAB jest Puławski Park Naukowo-Technologiczny Sp. z o.o., który razem z Uniwersytetem Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, Grupą Azoty Zakłady Azotowe „Puławy” S.A., Instytutem Nowych Syntez Chemicznych, , Netrix Ventures Sp. z o.o., Netrix Group Sp. z o.o., Rebels Valley Sp. z o.o., Software Camp Sp. z o.o. oraz INNOFI Sp. z o.o. stworzył ekosystem gotowy pomóc każdemu, kto chce rozwinąć innowacyjny pomysł w rentowny biznes.

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w ramach WAB realizuje usługi specjalistyczne dla powstałych firm.

Więcej informacji w biurze Centrum Transferu Wiedzy i Technologii UMCS oraz w zakładce Biznes.

Zapraszamy!

    Aktualności

    Data dodania
    10 lipca 2019