Tom Hockaday online o transferze technologii

Centrum Transferu Wiedzy i Technologii UMCS serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych do udziału w wydarzeniu online organizowanym przez Porozumienie Akademickich Centrów Transferu. Gościem specjalnym będzie Tom Hockaday, światowej klasy ekspert w dziedzinie transferu technologii na uczelniach wyższych.

Jego najnowsza książka „University Technology Transfer - What It Is and How to Do It” została opublikowana przez Johns Hopkins University Press w kwietniu 2020 roku i stała się bestsellerem w kręgach związanych z uniwersyteckim transferem technologii.

Tom Hockaday ma ponad trzydziestoletnie doświadczenie, które zdobywał pracując na uniwersytetach w Wielkiej Brytanii:

  • UCL (1989-1993),
  • Bristol University (1993-2000)
  • University of Oxford (2000-2016).

Na Oxfordzie w latach 2006-2016 pełnił funkcję prezesa spółki celowej Isis Innovation Ltd, która obecnie zmieniła nazwę na Oxford University Innovation Ltd.

Spotkanie odbędzie się 25 marca 2021 r. o godzinie 14.00.

Wydarzenie w języku angielskim poprowadzi: Krzysztof Maternicki (Rada Koordynacyjna PACTT, ICNT UMK). 

Osoby zainteresowane udziałem, prosimy o kontakt z Centrum Transferu Wiedzy i Technologii UMCS najpóźniej do 24 marca br.

Osoba do kontaktu: Wirginia Gieryng, email: wirginia.gieryng@umcs.pl

Uniwersytet Marii Curie-Sklodowskiej jest członkiem Porozumienia Akademickich Centrów Transferów Technologii (PACTT). Jest to ogólnopolskie zrzeszenie uczelnianych jednostek zajmujących się zarządzaniem i komercjalizacją własności intelektualnej. Celem powołania Porozumienia była współpraca podobnych jednostek w zakresie szeroko rozumianej komercjalizacji wyników badań naukowych, wymiana dobrych praktyk oraz doświadczeń m.in. w zakresie realizacji projektów unijnych. Siłą porozumienia jest wspólna aktywna współpraca jednostek i reprezentacja członków PACTT w celu nawiązywania kontaktów z przedsiębiorcami, tworzenia wizerunku uczelni otwartej dla środowiska pozaakademickiego i dostosowanej do dynamicznie zmieniającej się sytuacji na rynku oraz oczekiwań otoczenia biznesowego. 

    Aktualności

    Data dodania
    19 marca 2021