Targi ENERGETICS 2019

W dniach 19-21 listopada 2019 r. odbędzie się XII edycja Lubelskich Targów Energetycznych ENERGETICS (Targi Lublin, ul. Dworcowa 11). Jest to jedno z najważniejszych w Polsce spotkań przedstawicieli sektora energetycznego. Wydarzenie koncentruje się na zagadnieniach kluczowych z punktu widzenia branży oraz gospodarki.

Centrum Transferu Wiedzy i Technologii UMCS zaprasza do udziału w nadchodzących Targach ENERGETICS. Organizowane wydarzenie jest nie tylko prezentacją nowoczesnych urządzeń, aparatury i technologii dla przemysłu energetycznego, ale również wymianą doświadczeń przez specjalistów z całej Polski i zagranicy. Znajdą się wśród nich m.in. przedstawiciele zakładów energetycznych, biur projektowych, działów energetycznych firm i zakładów przemysłowych, elektrycy i instalatorzy.

ENERGETICS to również liczne konferencje, prelekcje i szkolenia, na których poruszane są tematy aktualne i ważne dla branży energetycznej.

W dniu 20.11.2019 roku o godz. 9.30 w Hali Targów Lublin przy ul. Dworcowej 11 w Lublinie, w Sali konferencyjnej B2 odbędzie się seminarium organizowane przez Lubelski Klaster Ekoenergetyczny pt. „Razem do niezależności energetycznej na poziomie lokalnym”. 

Celem seminarium jest przybliżenie uczestnikom zagadnień związanych z energetyką odnawialną i poprawą efektywności energetycznej, w szczególności działań zwiększających niezależność energetyczną na poziomie lokalnym.  Uczestnicy zapoznają się m.in. z dobrymi praktykami w zakresie wykorzystania odpadów drzewnych,  potencjałem wykorzystania gruntów marginalnych na cele energetyczne,  rolą biogazowni rolniczych w procesie osiągania niezależności energetycznej na poziomie lokalnym oraz technologiami produkcji energii z wykorzystaniem turbin wiatrowych i paneli fotowoltaicznych. Nie zabraknie także praktycznych wskazówek związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa instalacji fotowoltaicznej oraz monitoringiem zużycia mediów energetycznych w obiektach rozproszonych. Ofertę współpracy w ramach projektów Interreg wspierających wykorzystanie potencjału OZE w naszym regionie przedstawi Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego. Uczestnikami seminarium będą przedstawiciele jednostek samorządu terytorialnego, przedsiębiorstw, organizacji pozarządowych, wyższych uczelni, jednostek naukowo-badawczych i mediów z województwa lubelskiego. Udział jest nieodpłatny po wcześniejszej rejestracji na stronie Organizatora.

Podczas targów jak zawsze ofertę współpracy Uniwersytetu z biznesem będzie prezentowało Centrum Transferu Wiedzy i Technologii UMCS.

Zapraszamy!

    Aktualności

    Data dodania
    5 listopada 2019