Kolejne wynalazki z UMCS nagrodzone na prestiżowych targach

Z przyjemnością informujemy, że po raz kolejny w tym roku wynalazki, których twórcą jest naukowiec z UMCS otrzymały nagrody na międzynarodowych targach.

Wynalazki "Stolik do umieszczania próbek w mikroskopie elektronowym" oraz „Stolik do przystawki do mikroskopu elektronowego”, których twórcą jest dr Miłosz Huber, pracownik Wydziału Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej UMCS,  otrzymały wyróżnienia na Międzynarodowych Targach Wynalazków i Innowacji INTARG 2018 organizowanych w dniach 20-21 czerwca 2018 r. w Katowicach.

Wydarzenie, objęte patronatem honorowym Wiceprezesa Rady Ministrów i Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosława Gowina, jest narzędziem prorynkowej promocji innowacyjnych produktów, technologii i usług o poziomie gotowości technicznej TRL od 4 do 9, jak również innowacji, które weszły już na rynek i rozpoczęła się ich komercjalizacja. Targi są też platformą bezpośredniego kontaktu i spotkań przedstawicieli nauki, innowacyjnych przedsiębiorstw, przemysłu i otoczenia biznesu oraz podmiotów wspomagających i finansujących badania i rozwój.

Prezentowane na targach wynalazki jako innowacyjne rozwiązania zyskały uznanie jury i otrzymały brązowe medale.

Twórcy wynalazków gratulujemy!

 

    Aktualności

    Data dodania
    2 lipca 2018