A może to właśnie Wasz pomysł ma szansę podbić świat? - trwa rekrutacja do Lublin Up!

Gdyby spojrzeć na firmy, które dziś wyróżniają się z tłumu jako niekwestionowani liderzy w swoich branżach, byłoby oczywiste, że wszystkie mają jeden wspólny czynnik: dobry i innowacyjny pomysł biznesowy.

Wśród tych innowacyjnych liderów znajdują się stosunkowo nowe firmy takie jak AirBnB, Amazon, Slack czy Apple. Jeśli porównamy ich do dinozaurów, takich jak General Motors, P&G czy Shell, wydają się raczej nastolatkami niż dojrzałymi tworami.

Co ciekawe, to w większości młodzi ludzie zmienili status quo i wprowadzili styl biznesowy oparty na innowacjach.

A może by tak jakiś przełom?

Innowacje przełomowe (disruptive innovation) odnoszą się do innowacyjnych działań, które przekształcają drogie lub niedostępne produkty lub usługi w takie, które są przystępne cenowo i dostępne dla szerszej populacji.

Doskonałym przykładem jest komputer osobisty PC. Komputery osobiste były dostępne tylko dla uniwersytetów lub bogatych organizacji. Dzięki Billowi Gates i Microsoftowi wszyscy możemy się nimi teraz cieszyć. To świetny przykład, który pokazuje, dlaczego innowacyjne podejście jest ważne również dla rozwoju społeczeństwa.

A może to właśnie Wasz pomysł będzie miał szansę podbić świat? Zgłoś swój pomysł już dzisiaj!

Celem międzyuczelnianego konkursu LUBLIN UP! jest zidentyfikowanie projektów o największym potencjale biznesowym oraz wsparcie osób młodych w komercjalizacji ich pomysłów.

Więcej informacji i dokumenty

    Aktualności

    Data dodania
    21 marca 2023