W stronę edukacji międzykulturowej

Szanowni Państwo, Miło nam poinformować o kolejnym twórczym dziele dr Urszuli Lewartowicz, ważnym w obrębie edukacji międzykulturowej.

Nakładem Wydawnictwa Dzielnicowy Dom Kultury "Bronowice" ukazała się właśnie książka dla dzieci "O Unijanku - dzielnym chłopcu, który Rzeczpospolitej poznawał kultury". Jest to trzecia publikacja z serii "Podróżnik lubelski" - kolekcji książek, które prezentują ważne i ciekawe fakty z historii Lublina, jego zabytki, tożsamość kulturową i etniczną.

Prezentowana publikacja jest przykładem bajki międzykulturowej. Główny bohater – Unijanek – przyglądając się okolicznościom zawarcia unii lubelskiej, udaje się w podróż po kulturach tworzących dawną Rzeczpospolitą Obojga Narodów. Za sprawą magicznego totemu – międzykulturowej płyty – unosi się na dźwiękach piosenek, docierając na Litwę, Łotwę, do Niemiec, Armenii, Izraela oraz na Ukrainę. Do książki dołączona została płyta z piosenkami (w wersji wokalnej i instrumentalnej – do samodzielnego śpiewania).

Książka dostępna jest również jako audiobook. W słuchowisku bohaterom głosów użyczyli m.in.: Jarosław Boberek, Krystyna Czubówna, Marta Żmuda-Trzebiatowska, Maciej Stuhr i Olaf Lubaszenko.

Serdecznie gratulujemy!

    Aktualności

    Data dodania
    4 marca 2021