Jestem pedagogiem resocjalizacyjnym. Moje zainteresowania naukowe koncentrują się wokół resocjalizacji zakładowej nieletnich.
Aktualna tematyka badawcza
1. Skuteczność resocjalizacji w warunkach instytucjonalnych.
2. Psychospołeczne uwarunkowania skuteczności resocjalizacji zakładowej.
3. Funkcjonowanie dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi (niedostosowanych, zagrożonych niedostosowaniem społecznych, zaburzeniami rozwojowymi) w środowisku szkolnym.
4. Kompetencje zawodowe personelu instytucji resocjalizacyjnych.
Przebieg kariery zawodowej
Od 2015 pracownik naukowo-dydaktyczny, Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, Wydział Pedagogiki i Psychologii, Instytut Pedagogiki, Zakład Pedagogiki Resocjalizacyjnej;
2007-2015 pracownik naukowo-dydaktyczny, Wyższa Szkoła Pedagogiczna im. Korczaka w Warszawie;
1999-2013 wychowawca w Domu Dziecka w Woli Gałęzowskiej;
1998 – 2003 pełnienie funkcji sądowego kuratora społecznego oraz pracownika Kuratorskiego Ośrodka Pracy z Młodzieżą Nr 1 IKA w Lublinie, Sąd Rejonowy w Lublinie, Wydział Rodzinny i Nieletnich
Udział w wybranych projektach i grantach
- Kierownik studiów podyplomowych w projekcie Organizacja i przeprowadzenie dwusemestralnych studiów podyplomowych dla nauczycieli szkół ponadgimnazjalnych oraz nauczycieli i wychowawców, Rządowy program wspomagania w latach 2015–2018 organów prowadzących szkoły w zapewnieniu bezpiecznych warunków nauki, wychowania i opieki w szkołach – „Bezpieczna+” UMCS,
- Ekspert merytoryczny ds. badań, trener w projekcie „Nawigator zdobywców przyszłości”, PO KL 2013, WSP im. Janusza Korczaka w Warszawie.
Wybrane osiągnięcia popularyzatorskie i praktyczne
- Prowadzenie szkoleń dla dzieci i młodzieży z placówek opiekuńczo-wychowawczych w ramach projektu PO KL „Nawigator zdobywców przyszłości” Life Tutoring P – „Jak radzić sobie z etykietą wychowanka domu dziecka”.
- Tutor wychowanków placówek opiekuńczo-wychowawczych w projekcie PO KL „Świat dobrej Przyszłości”.
- Prowadzenie szkoleń dla studentów w zakresie planowania pracy opiekuńczo-wychowawczej oraz organizacji zajęć w czasie trwania wypoczynku w projekcie PO KL „Nowa Szansa”.
- Prowadzenie szkoleń dla wychowawców placówek opiekuńczo-wychowawczych w zakresie pracy z dzieckiem w placówkach opiekuńczo-wychowawczych dla Regionalnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Lublinie.