Jednostki i pracownicy - książka adresowa

mgr Michał Iwanek

mgr Michał Iwanek
Stanowisko
asystent
Jednostki
KATEDRA MUZYKI JAZZOWEJ I ROZRYWKOWEJ
Telefon
883622882
Adres e-mail
Wyświetl
Konsultacje

Konsultacje odbywają się w piątki 
godz. 17:00-19:00
Instytut Muzyki Wydział Artystyczny UMCS
Al. Kraśnicka 2a
sala nr 113

O sobie

Michał Iwanek - pianista, aranżer, kompozytor, producent muzyczny - wykładowca harmonii, propedeutyki kompozycji i aranżacji, zespółów instrumentalno-wokalnych i improwizacji (akordeon).

Absolwent kierunku Edukacja Artystyczna na UMCS w Lublinie (I stopień) oraz Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach (II stopień). Studiował fortepian jazzowy u Wojciecha Niedzieli i Łukasza Ojdany.

Prowadzi klasę fortepianu na Wydziale Instrumentalistyki i Wokalistyki Jazzowej w Szkole Muzycznej im. T. Szeligowskiego w Lublinie. 

Kompozytor, aranżer, instrumentalista i producent muzyczny m.in.:

  • Snów Pejzaże - Anna Michałowska 2017 - aranżacja, produkcja muzyczna, fortepian, instrumenty klawiszowe
  • Przy Tobie - Mariusz Bogdanowicz 2016 - fortepian
  • Tańcobajki - 4 edycje bajek dla dzieci - aranżacja, kompozycja, realizacja nagrań, produkcja muzyczna
  • Festiwal Diamenty Lublina w latach 2012-2015 współpraca z Fundacją Solo Życia Mietka Jureckiego - aranżacje płytowe i koncertowe
  • kompozytor muzyki do spektakli teatralnych: Wesele Dawida, Teatr ITP (2013); Moira, Teatr ITP (2014), Historia pewnej gwiazdy, Teatr Przecinek (2003)
  • kompozytor muzyki na Światowe Dni Młodzieży: Widowisko Otwarcia - Spektakl Abraham (Arena Lublin 2016) 
  • Moniuszko Project - Moniuszko we współczesnych, jazzowych i latynoamerykańskich aranżacjach 
  • aranżacje utworów Jana z Lublina na koncert z okazji obchodów 450 rocznicy Unii Lubelskiej (2019) na Zamku w Lublinie.
  • ma na swoim koncie współpracę m.in. z Mietkiem Jureckim, Markiem Radulim, Majką Jeżowską, Piotrem i Wojtkiem Cugowskimi, Dariuszem Tokarzewskim (VOX), Mariuszem Bogdanowiczem, Sebastianem Frankiewiczem, Piotrem Schmidtem, Markiem Dyjakiem i Anthony'm Tullo (Canada)

 

Michał Iwanek to osobowość ciesząca się wielkim uznaniem w środowisku muzycznym. Jego aktywność obejmuje szerokie pole stylistyczne, od muzyki jazzowej po otwarty idiom współczesnej muzyki pop. Jego pogoda ducha i optymistyczne usposobienie nadają osobisty, pozytywny  wymiar wszystkim płaszczyznom jego artystycznego działania.