Konkurs GO CREATIVE 2021

Konkurs Koła Naukowego Anglistów UMCS dla uczniów szkół średnich

Konkurs „Go Creative” 2021

FREEDOM

Write a story or make a video about freedom – Express yourself in English!

Zapraszamy młodzież szkół średnich do wzięcia udziału w konkursie dla młodych-kreatywnych. Tematem przewodnim pierwszej edycji konkursu organizowanego przez Koło Naukowe Anglistów UMCS jest wolność w każdym możliwym znaczeniu.

Jak rozumiecie to pojęcie? Czy jest dla was ważne w tym momencie życia, w którym jesteście, czy raczej myślicie o wolności jak o przywileju dorosłości? Wyraźcie swoje myśli i uczucia o wolności w sposób kreatywny w języku angielskim, wybierając jedną z twórczych ścieżek:

- Write a story: napisz opowiadanie o wolności – czyli creative writing – forma literacka, w której bohaterowie przekazują waszą wizję wolności [max. 1000 słów + tytuł, plik tekstowy lub graficzny w formie mini-książki]

- Make a video: nakręć film o wolności – czyli creative video – może być reportażowy albo bardziej poetycki, oparty na waszym oryginalnym scenariuszu, w którym wolność wyrażona jest językiem obrazu, słowa i dźwięku [max. 5 minut + tytuł, format mp4]

Harmonogram konkursu:

- termin nadsyłania zgłoszeń: 20 grudnia 2021

- ogłoszenie wyników: 15 stycznia 2022

Uczestnicy dokonują zgłoszenia poprzez przesłanie pliku z opowiadaniem lub video na adres mailowy anglista.umcs@gmail.com z tytułem maila „Go Creative – Freedom - opowiadanie (lub) video: imię i nazwisko”, w treści maila podając:

 • imię i nazwisko;
 • tytuł pracy (opowiadanie / video);
 • dane kontaktowe: email, adres korespondencyjny, nazwa i adres szkoły

Regulamin konkursu dostępny jest na stronie kna.umcs.pl

Zwycięzcy konkursu w obu kategoriach zostaną zaproszeni na specjalne warsztaty kreatywne na anglistyce UMCS.

Express your freedom and let your creativity be your guide!

Zaprasza: Koło Naukowe Anglistów UMCS

  News

  Author
  Anna Bendrat
  Date of addition
  1 November 2021