Warsztaty śpiewu tradycyjnego Dziwnego Chóru Ence Pence - zapisy

  • Grupa docelowa
    Studenci, absolwenci, chętni
  • Organizator
    AWU, Dziwny Chór Ence Pence
  • Miejsce
    ACK UMCS

Kolejna edycja Artystycznych Warsztatów Umiejętności przed nami. Zapraszamy do zapoznania się z aktualną ofertą warsztatów!

DZIWNY CHÓR ENCE PENCE

Powstał ponad 15 lat temu (w 1998 lub 1999 r.), gdy fani Orkiestry św. Mikołaja postanowili wspólnie pośpiewać. Celem chóru było „odkurzanie” pieśni obrzędowych oraz poznawanie tradycji śpiewaczych Łemkowszczyzny i Ukrainy. Chór nigdy nie był nastawiony na koncertowanie (w potocznym rozumieniu tego słowa). Jego ambicją nie jest i nigdy nie było osiągnięcie najwyższego poziomu wykonania. Chór skupia się raczej na „śpiewaniu na codzienny użytek”. Chórzyści chcą zaśpiewać jak najwięcej różnych starych piosenek, nie dać im umrzeć wraz z ostatnim pokoleniem dawnych śpiewaków.

Chór bierze też udział w warsztatach międzynarodowych, podczas których promuje polskie pieśni tradycyjne. Z pomocą zagranicznych przyjaciół poznaje również inne utwory ludowe. Dzięki temu w jego repertuarze znajdują się piosenki ukraińskie, białoruskie, niemieckie, francuskie, rumuńskie, bułgarskie itd.

Spotkanie organizacyjne Dziwnego Chóru ENCE PENCE:
15 stycznia 2017 r., godz. 16:00
(sala 22, II piętro ACK)

Więcej informacji