Aktualności

Zespół ds. Wsparcia Osób z Niepełnosprawnościami - informacja

Szanowni Państwo,

w związku ze szczególną sytuacją epidemiologiczną Zespól ds. Wsparcia Osób z Niepełnosprawnościami przechodzi w tryb pracy zdalnej do 25.03.2020 r.

Zapraszamy  do kontakt mailowego: punkt@poczta.umcs.lublin.pl lub przez kontakt na messenger Zespołu (Facebook).

Jeśli potrzebujesz wsparcia, w tym psychologicznego, również kontaktuj tą ścieżką, a pracownicy Zespołu wskażą, z kim bezpośrednio możesz się kontaktować.

Dodatkowo przypominamy, że na terenie całej Polski funkcjonuje bezpłatny telefon zaufania: 115 111 czynny 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu!

Ponadto informujemy, że Centrum Wolontariatu w Lublinie również świadczy darmowe wsparcie psychologiczne. Pod numerem telefonu 663 551 680 dyżurować będą doświadczeni psychologowie. Zachęcamy do kontaktu osoby, które w związku z zaistniałą sytuacją czują się osamotnione, odczuwają lęk i niepokój. Istnieje także możliwość konsultacji w języku ukraińskim i rosyjskim.

Pomoc w opiece nad dziećmi

Działanie skierowane jest do osób, które potrzebują jednorazowego wsparcia w opiece nad dziećmi, np. podczas wyjścia po zakupy czy do apteki. Zgłoszenia w godzinach 09:00-16:00 pod numerem telefonu 81 534 26 52.

Pomoc w zrobieniu podstawowych zakupów (również leków)

Wsparcie kierowane jest do osób samotnych, które ze względu na ryzyko związane z zakażeniem nie opuszczają domu.

Pomoc świadczona będzie z zachowaniem zasad higieny i rekomendowanych środków ostrożności.

Zgłoszenia w godzinach 09:00-16:00 pod numerem telefonu 81 534 26 52

Jednocześnie zachęcamy do troski o swoje najbliższe otoczenie, rodziców, dziadków, sąsiadów i znajomych. Stosując zasady bezpieczeństwa i minimalizując kontakt osobisty, bądźmy uważni na problemy i potrzeby osób obok nas.

Życzymy zdrowia, spokoju i cierpliwości
Zespół ds. Wsparcia Osób z Niepełnosprawnościami UMCS

    Aktualności

    Autor
    Jagoda Tomczak-Osuchowska
    Data dodania
    17 marca 2020