Aktualności

Wicemistrzyni świata – Adrianna Sułek na spotkaniu z Rektorem

We wtorek studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Wydziale Politologii i Dziennikarstwa UMCS – Adrianna Sułek odebrała osobiste gratulacje od Jego Magnificencji Rektora UMCS – prof. dr. hab. Radosława Dobrowolskiego.

Spotkanie odbyło się w strefie co-workingowej „Trójki” (Stołówki Akademickiej UMCS). Rektor w dowód uznania dla wieloboistki przekazał na jej ręce nagrodę finansową za wybitne osiągnięcie sportowe.

Przypomnijmy, że Adrianna Sułek 18 marca podczas halowych mistrzostw świata w Belgradzie wywalczyła srebrny medal. Poprawił przy tym 24-letni rekord Polski w pięcioboju należący wcześniej do Urszuli Włodarczyk.

Ten wynosi teraz 4851 punktów. Jak sama przyznaje: „Wierzę, że osiągnę granicę 5000 punktów”. Ta sztuka udaje się tylko nielicznym. Jednak zawodniczka AZS UMCS Lublin od zawsze wysoko zawiesza sobie poprzeczkę.

Srebro halowych mistrzostw świata jest największym sukcesem w jej karierze. – Ten medal zadowala mnie bardzo. Zadowala mnie także cała ta historia, że miałam cztery starty na naprawdę wysokim poziomie, że ze startu na start moja dyspozycja była coraz lepsza. Jadąc na mistrzostwa jako trzykrotna liderka list światowych, wierzyłam, że na mojej szyi zawiśnie złoty medal – przyznaje.

Szans na więcej zwycięstw brakować nie będzie. Po sezonie halowym czas przenieść się na stadion. W tym roku Adriannę Sułek czekają jeszcze mistrzostwa świata i mistrzostwa Europy.

    Aktualności

    Autor
    Kamil Wojdat
    Data dodania
    30 marca 2022