Aktualności

Srebro dla futsalistów UMCS

Miło nam poinformować, że futsaliści Uniwersytetu Marii-Curie Skłodowskiej zajęli drugie miejsce w finałach Akademickich Mistrzostw Polski. Dodatkowo najlepszym zawodnikiem turnieju został uznany członek drużyny UMCS, Maciej Welman.

Marsz po srebrne medale Akademickich Mistrzostw Polski rozpoczął się dużo wcześniej. Futsaliści Uniwersytetu Marii-Curie Skłodowskiej brali udział w Akademickich Mistrzostwach Województwa Lubelskiego. Wtedy to podopieczni trenera Tomasza Bieleckiego zwyciężyli w ogólnej klasyfikacji uniwersytetów.

Nie zwalniając tempa, futsaliści naszej Uczelni przystąpili do półfinałów Akademickich Mistrzostw Polski. Start w nich zapewniony został poprzez zwycięstwo we wspomnianych mistrzostwach wojewódzkich. W dniach 24-27 stycznia 2019 r. rozegrali w Opolu mecze eliminacyjne. W Strefie C byli bezkonkurencyjni. Miesiąc później czekał ich finał.

Finały odbyły się w dniach 22-24 lutego br. w Opolu. Akademicy trafili do grupy z Politechniką Opolską, Politechniką Śląską z Gliwic oraz Uczelnią Łazarskiego z Warszawy. Pierwszy mecz rozegrali z opolanami, który zakończył się wynikiem 4-4. Drugim przeciwnikiem z kolei była Politechnika Śląska, gdzie wynik również okazał się remisowy (0-0). Ostatni mecz w grupie to jednak zdecydowane zwycięstwo futsalistów z Lublina, zakończył sie wynikiem 4-0 w grze z Uczelnią Łazarskiego. Dzięki temu futsaliści UMCS uplasowali się na drugim miejscu w grupie. Mogli przystąpić do ćwierćfinałów.

W ¼ finału Akademickich Mistrzostw Polski rywalem zawodników z Lubelszczyzny byli futsaliści z Uniwersytetu Śląskiego. Po pierwszej połowie wygrywali już 2-1, a ostatecznie wynik jeszcze się podwyższył (4-2). Podopieczni trenera Tomasza Bieleckiego mogli rozpocząć walkę o medale.

W półfinale zmierzyli się z KJ TSW Toruń. Pierwsza połowa padła łupem przeciwników (0-1), jednak lublinianie stanęli do walki, dzięki czemu uzyskali remis (2-2). Tym razem to rzuty karne miały rozstrzygnąć, kto będzie mógł stoczyć bój o złoto AMP. I w tym przypadku nasi akademicy zwyciężyli stanem 3-2.

Finał stał na bardzo wysokim poziomie, a do zwycięstwa zabrakło niewiele. Akademicy zmierzyli się z zespołem WSG Bydgoszcz. Pierwsza połowa toczyło się pod dyktando naszych zawodników, kiedy to wygrywali już 2-1. W drugiej części jednak to przeciwnicy wyśrubowali wynik na 4-3.

Srebrny skład Akademickich Mistrzostw Polski:

Trener: Tomasz Bielecki
Sztab: Paweł Porzucek, Piotr Jasiulewicz, Marcin Kozieł

Skład drużyny: Michał Adamczyk, Piotr Dajos, Paweł Furtak, Hubert Kotowicz, Michał Kowalczyk, Krzysztof Kurkiewicz, Jakub Lewandowski, Wojciech Majewski, Marcin Michota, Norbert Myszka, Patryk Nieradko, Marcin Ostrowski, Michał Paluch, Maciej Skrzypek, Piotr Waszczyński, Michał Wawryszczuk, Maciej Welman, Krzysztof Ziętek

Drużynie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

    Aktualności

    Autor
    Redakcja AZS UMCS
    Data dodania
    28 lutego 2019