Aktualności

Przedstawiciel studentów UMCS z wystąpieniem na Europejskim Kongresie Gospodarczym

Maciej Cieciora, student I roku II stopnia International Relations na Wydziale Politologii i Dziennikarstwa Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej 25 kwietnia był jednym z prelegentów 14. edycji Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach. Wydarzeniem towarzyszącym było Europejskie Forum Młodych Liderów.

Tego dnia o godzinie 12:30 rozpoczął się jeden z głównych paneli „Europa i Świat 2030”, w którym student UMCS wraz z m.in. Maryną Popatenko (wiceministr młodzieży i sportu na Ukrainie), Mikulasem Dzurindanem (były Premier Słowacji 1998-2006), dr. Pawłem Poszytkiem (dyrektor generalny Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji, Erasmus+), dr. Michałem Kurtyką (minister klimatu i środowiska 2019-2021) oraz Rafałem Sonikiem (prezes zarządu Gemini Holding) prognozowali sytuację w Europie i na świecie w 2030 roku. Swoją wizję pesymistyczną i optymistyczną z pozycji młodego Europejczyka przedstawił Maciej Cieciora.

Tematem przewodnim agendy wydarzeń był trwający kryzys na wschodzie.

- Udział w tym wydarzeniu był dla mnie ogromną dawką wiedzy na temat geopolityki, bezpieczeństwa, gospodarki, samorządności oraz stosunków międzynarodowych. Cieszę się, że mogłem przedstawić swoją wizję tego przyszłego świata oraz wymienić się różnymi poglądami z uczestnikami kongresu reprezentującymi różne dziedziny życia.

    Aktualności

    Autor
    Redakcja UMCS
    Data dodania
    26 kwietnia 2022